Matyáš Sandorf - Nový hrabě Monte Christo

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Postavy v knize jsou jasně rozděleny – na jedné straně bídák Sarkany, jeho přisluhovač Zirone, Silas Toronthal, kryjící všechno svými penězi, a zneuznaný nápadník Carpena. Na straně druhé ušlechtilí bojovníci za svobodu národa Matyáš Sandorf, Štěpán Bathory, Ladislav Zathmar, a šlechetný Ondřej Ferrato. Myšlenka maďarského protihabsburského povstání je sice hezká, ale po roce 1866 patří skutečně do říše fantazie. Jako kdyby Verne přestal číst noviny, protože i po 15 letech od událostí hovoří stále o Rakousku a nikoli o Rakousku-Uhersku....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/56345/matyas-sandorf-56345.jpg 4.4355
Žánr
Literatura světová, Dobrodružné, Romány
Vydáno, SNDK - Státní nakladatelství dětské knihy
Orig. název

Mathias Sandorf, 1885

více informací...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (3)

Předobrazem svérázného cestovatele a dobrodruha Matyáše Sandorfa byl Verneův přítel - arcivévoda z toskánské větve Habsburků Ludvík Salvátor Toskánský. (Luccy78)


Protirakouský osten románu senatolik zalíbil českým vlastencům, že ho již roku 1888 vydali v českém překladu na pokračování v deníku Národní listy. (Luccy78)


Tato kniha vydání 1949 vycházela v sešitech na pokračování v nakl. Jos. R. Vilímka od sešitu č. 47 do seš. č. 58 a jeden sešit stál 10 Kčs. Vynikající ilustrace od mistra Zdeňka Buriana. (Francoa)