Hejno bez ptáků zajímavosti

Hejno bez ptáků https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/141459/bmid_hejno-bez-ptaku-i51-141459.png 4 69 69

Jeden z nejslibnější knižní debutů roku. Hejno bez ptáků je román o západní civilizaci a její slepé skvrně. A také o zrodu jiného myšlení, které od základu mění, kým můžeme být. Adam, doktorand statistiky v Cambridge, zkoumá spojitosti náhodných neštěstí na celém světě. Namísto kosmického řádu ale začíná nacházet cosi nečekaného: vlastní portréty, staré stovky let. Jak se mu vytrácí hranice mezi vědou, životem a mýtem, další zlověstná varování posilují obavy o rozum i o přítelkyni Ninu. Příběh lásky umírněné punkerky a zavilého matematika se podivuhodně prolíná s dějinami západního způsobu poznávání světa. Dějová linie vede čtenáře z Cambridge přes Prahu do Japonska a Himálaje, jen aby se vrátil do zákrutů své vlastní mysli. Tam narazí na podivnou slepou skvrnu, která brání zahlédnout svět jinou perspektivou, než k jaké jsme byli vychováni. Filip Doušek studoval mezinárodní obchod na VŠE, pracoval v IT v Londýně a v Hong Kongu, ale srdcem zůstal existenciálním dobrodruhem, který surfoval v Riu, stopoval na Aljašce, rozvážel pizzu na mopedu a experimentoval se životem. Román Hejno bez ptáků psal 12 let. Román vychází ve dvou svazcích (Kniha a Příběh), přičemž je ponecháno na čtenáři, který otevře jako první.... celý text

Zajímavosti (4)

Rozhovor o Hejnu na ČRo WAVE: http://www.rozhlas.cz/radiowave/liberatura/_zprava/liberatura-o-hejnu-bez-ptaku--1151530 (sebastian7479)


FACEBOOKová stránka Hejna bez ptáků: https://www.facebook.com/hejnobezptaku?fref=ts (sebastian7479)


YOUTUBE-KANÁL Filipa Douška: https://www.youtube.com/user/fidnie/videos (sebastian7479)


TRAILER: https://vimeo.com/47138825 (Na YouTube aktuálně nedostupný, takže sem nelze vložit klasickou cestou.) (sebastian7479)


Štítky knihy

postmoderna východní filozofie filozofická beletrie nové myšlení

Autorovy knížky

Filip Doušek
česká, 1976
2012  70%Hejno bez ptáků