Francouzova milenka

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Děj se odehrává po roce 1867 v atmosféře sociálního, politického i intelektuálního neklidu, který předznamenává konec zlatého věku viktoriánské éry. Hrdina je zasnoubený s půvabnou a společensky vhodnou dívkou, ale dopustí se společensky neodpustitelného přečinu – zasnoubení zruší, protože se náhle zamiluje do záhadné, lidskými řečmi opředené ženy. Svou nezvyklou tvůrčí metodou, oscilující na hranici beletrie a sociálně psychologické studie s volnými autorskými vstupy, navazuje Fowles na nejlepší tradice klasického anglického románu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/72_/72791/big_francouzova-milenka-ijU-72791.jpg 4.2261
Žánr:
Literatura světová, Historické romány

Vydáno: , Mladá fronta
Originální název:

The French Lieutenant's Woman, 1969


více info...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (2)

Scénář podle Fowlesovy knihy napsal britský dramatik Harold Pinter, laureát Nobelovy ceny za literaturu za rok 2005. Režisérem je Karel Reisz, britský režisér českého původu: Reisz se narodil v roce 1926 v Moravské Ostravě, ve svých třinácti letech byl jako jedno z tzv. Wintonových dětí zachráněn před transportem do koncentračního tábora a vyhnul se tak osudu větší části rodiny. Reiszovi rodiče zahynuli v Osvětimi. Ve Velké Británii vystudoval Reisz střední školu a chemii na Emmanuel College v Cambridgi. Ke konci války sloužil jako pilot v československých perutích RAF. Po válce pracoval jako filmový kritik. S režií začal v 50. letech 20. století a stal se společně s Lindsay Andersonem a Tony Richardsonem jedním ze zakladatelů hnutí Free Cinema. Jeho první celovečerní film V sobotu večer, v neděli ráno podle románu Alana Sillitoa z roku 1960 byl oceněn cenou BAFTA jako nejlepší britský film. Od roku 1974 působil dočasně ve Spojených státech, kde vznikl jeden z jeho nejúspěšnějších filmů Francouzova milenka s Meryl Streepovou a Jeremy Ironsem. (Sternenhoch.H)


Filmová adaptace Francouzova milenka je britské romantické drama z roku 1981 nominované na pět Oscarů za herečku v hlavní roli (Meryl Streepová), výprava, kostýmy, střih, scénář. V hlavních rolích Meryl Streep a Jeremy Irons. (Markysek45)