Francouzova milenka

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Děj se odehrává po roce 1867 v atmosféře sociálního, politického i intelektuálního neklidu, který předznamenává konec zlatého věku viktoriánské éry. Hrdina je zasnoubený s půvabnou a společensky vhodnou dívkou, ale dopustí se společensky neodpustitelného přečinu – zasnoubení zruší, protože se náhle zamiluje do záhadné, lidskými řečmi opředené ženy. Svou nezvyklou tvůrčí metodou, oscilující na hranici beletrie a sociálně psychologické studie s volnými autorskými vstupy, navazuje Fowles na nejlepší tradice klasického anglického románu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/72_/72791/francouzova-milenka-ijU-72791.jpg 4.2222
Žánr
Literatura světová, Historické romány
Vydáno, Mladá fronta
Orig. název

The French Lieutenant's Woman, 1969

více informací...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (2)

Scénář podle Fowlesovy knihy napsal britský dramatik Harold Pinter, laureát Nobelovy ceny za literaturu za rok 2005. Režisérem je Karel Reisz, britský režisér českého původu: Reisz se narodil v roce 1926 v Moravské Ostravě, ve svých třinácti letech byl jako jedno z tzv. Wintonových dětí zachráněn před transportem do koncentračního tábora a vyhnul se tak osudu větší části rodiny. Reiszovi rodiče zahynuli v Osvětimi. Ve Velké Británii vystudoval Reisz střední školu a chemii na Emmanuel College v Cambridgi. Ke konci války sloužil jako pilot v československých perutích RAF. Po válce pracoval jako filmový kritik. S režií začal v 50. letech 20. století a stal se společně s Lindsay Andersonem a Tony Richardsonem jedním ze zakladatelů hnutí Free Cinema. Jeho první celovečerní film V sobotu večer, v neděli ráno podle románu Alana Sillitoa z roku 1960 byl oceněn cenou BAFTA jako nejlepší britský film. Od roku 1974 působil dočasně ve Spojených státech, kde vznikl jeden z jeho nejúspěšnějších filmů Francouzova milenka s Meryl Streepovou a Jeremy Ironsem. (Sternenhoch.H)


Filmová adaptace Francouzova milenka je britské romantické drama z roku 1981 nominované na pět Oscarů za herečku v hlavní roli (Meryl Streepová), výprava, kostýmy, střih, scénář. V hlavních rolích Meryl Streep a Jeremy Irons. (Markysek45)

Štítky

19. století Anglie zfilmováno anglická literatura historické romány

Autor a jeho další knihy

John Fowles
anglická, 1926 - 2005

všech 9 knih autora

Podobné knihy

Kniha Francouzova milenka je v

Přečtených290x
Čtenářské výzvě9x
Doporučených33x
Knihotéce169x
Chystám se číst178x
Chci si koupit20x
dalších seznamech5x