Čtyřiatřicet

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Čtyřiatřicet. Právě tolik jmen obsahoval seznam, který předložil ve vězeňské cele Albert Göring americkým vyšetřovatelům, aby prokázal svou aktivní protinacistickou činnost. Albert Göring, bratr Hermanna Göringa, jednoho z hlavních pohlavárů Třetí říše a architekta holokaustu, jako zapřísáhlý antinacista, který svého jména využíval k záchraně Židů před nacistickou zvůlí, to znělo příliš fantaskně a neuvěřitelně. Nikdo mu nevěřil až do chvíle, kdy se seznam dostal do rukou majora Victora Parkera, jednoho z vyšetřovatelů u norimberského tribunálu, který na něm našel jméno své rakouské tety židovského původu. Ta potvrdila, že jí Albert nezištně pomohl uniknout hrůzám holocaustu. Přestože byl Albert Göring po mnoha peripetiích nakonec osvobozen, ani poté jej nečekal šťastný osud… Mladý australský autor William Hastings Burke rozhodl zmapovat životní příběh Alberta Göringa a vyhledal žijící pamětníky jeho činů a jejich příbuzné. Výsledkem je fascinující výpověď o muži, který své prominentní příjmení využil k nezištné záchraně lidských životů, ačkoliv tím riskoval ten vlastní. „34“ není suchopárnou historickou studií, ale čtivým popisem pátrání po obdivuhodných činech Alberta Göringa. Muže, o kterém nebyl natočen hollywoodský velkofilm, ale jeho činy si v nejmenším nezadají s nejslavnějšími zachránci Židů za druhé světové války....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/147707/big_ctyriatricet-1ML-147707.jpg 4.213
Žánr:
Literatura světová, Literatura faktu

Vydáno: , Academia
Originální název:

Thirty four


více info...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (2)

V publikaci zmíněný Richard W. Sonnenfeldt zaznamenal své vzpomínky v knize: Svědek z Norimberka: hlavní americký tlumočník při soudních procesech s válečnými zločinci. (milamarus)


V letošním roce byl natočen devadesátiminutový dokument "Der gute Göring". Alberta Göringa v něm ztvárnil německý herec Barnaby Metschurat. (milamarus)