Zrod českého Eragonova bratra?

recenze

Tajemství kouzel (2015) 4 z 5 / Iwíček
Tajemství kouzel

Chcete si poznat tvorbu nadějného mladého českého spisovatele? Chcete poznat našeho českého Eragona, Harryho Pottera a Froda Pytlíka v jedné osobě? Pokud máte rádi fantasy, mohu vám tuto knihu vřele doporučit.

Kniha, kterou vám tentokrát představím, je prvotinou nadějného mladého českého autora Petra K. Piecha. Jedná se o zajímavou knihu. Její téma, ale i jednotlivé motivy jsou na české poměry celkem zvláštní. V textu jsem zaznamenala jistou podobnost s Eragonem, Harrym Potterem a trošku i s Pánem prstenů.

Musím velice ocenit to, že autor dokázal vypracovat svůj vlastní fiktivní svět, do kterého zakotvil příběh jeho hrdiny Martina. Podobnost s výše uvedenými díly jsem odvodila z použitých jmen a vlastností vedlejších postav. Martin je na počátku 25letý smrtelník s problémy, které má každý z nás ve svém životě. Postupně se setkává např. s cvičitelkami a ochranitelkami dračích měst, věštcem, strážkyní koruny a čarodějem. Autor však dokázal vymyslet originální příběh, jímž hlavní postava s vedlejšími proplouvá jako po másle. Příběh je velice čtivý, občas se v něm vyskytují napínavé situace. Určitě stojí za přečtení a za pozornost.

Jediné, co musím autorovi trošku vyčíst, je občasné špatné skloňování a přebytek překlepů, ale to je tak vše.

Moje konečné hodnocení je velice pozitivní. Jsem ráda, že se objevil mladý člověk, který píše něco, co v Čechách zatím moc není, nebo aspoň mi to tak přijde. Dílu dávám krásných 80 % a věřím tomu, že při další tvorbě se autor zlepší a dosáhne u mě vyššího hodnocení.