Znásobte svůj potenciál, poznávejte své zdroje

recenze

Zemřete prázdní - Znásobte svůj potenciál, poznávejte své zdroje… (2014) 3 z 5 / rencovav
Zemřete prázdní - Znásobte svůj potenciál, poznávejte své zdroje…

Anotace je jednou z nejdůležitějších vnějších součástí knihy, hned po názvu, obálce, popularitě tématu nebo jménu autora. A zrovna u knihy Zemřete prázdní mě ten úvodní text na zadní straně obálky knihy zaujal.

Todd Henry se ve své knize nejprve zamýšlí, co je pracovní úsilí, proč je práce důležitá a proč tolik skvělých, kreativních lidí nakonec nenaplní svůj potenciál.

Krok za krokem čtenářům nabízí zásady, které jim pomohou rozvíjet metody a nastavení mysli jako takové za účelem dosahování co nejlepších výsledků, k nimž řadí nejen osobní naplnění a úspěch, nýmž i zaměření na druhé lidi a postoj být užitečný.

V závěru knihy se autor zamýšlí nad strategiemi, s jejichž pomocí lze úspěšně aplikovat zásady v každodenním životě. Nepředkládá tedy čtenářům kuchařku, s níž si každý má poradit sám, ale snaží se předat čtenářům své zkušenosti včetně praktického průvodce, jak schopnosti, dovednosti a nastavení mysli rozvíjet a rovněž začleňovat do každodenního života.

Kniha se mi opravdu líbila. Je napsána sice populárně, aby jí porozuměl opravdu každý, ale zároveň v ní autor mluví o tématu, tedy o znásobení vlastního potenciálu a poznání vlastních zdrojů, s profesionalitou někoho, kdo tomu, o čem píše, rozumí. Myslím si zároveň, že pro mě kniha byla velkým přínosem a nehledě na délku recenze, ráda bych ji doporučila i vám.

Abych vám knihu opět o trochu přiblížila a dovolila vám bez spoilerů nahlédnout, prozradím vám, o čem se v knize píše - na úvod vám autor řekne, co to vlastně znamená zemřít prázdný a řekne vám, jak toho dosáhnout. Další názvy kapitol jsou Přispívejte, Jak zní píseň Sirén o průměrnosti, Zvolte si své bitvy, Buďte zvědaví, Vydejte se za hranice komfortní zóny, Poznávejte se, Sebevědomě se přizpůsobujte, Objevte svůj hlas, Zůstaňte na příjmu, Žijte EMPTY a Co dál. Jak tato označení pro dvanáct základních kapitol knihy napovídají, autor vám popíše, proč byste měli chtít zemřít prázdní, k čemu je dobré znásobit svůj potenciál i jaké bude mít poznání vlastních zdrojů následky.

Já osobně jsem si čtení užila a zjistila o sobě spoustu věcí - třeba to, co sama o sobě vlastně nevím. To samé bych vřele doporučila vám! :)