Zastavte magora

recenze Maminčin mazánek (2017)

Zastavte magora
První díl ze serie s detektivkou Charlie Stafford. Sledujeme zmizení několika párů - matky a jejího mazánka. Času je málo a pohřešovaných stále víc. Veřejnost se bojí a tlak na policii je čím dál větší. Zastaví se to řádění brzy?

Novinka z Omegy, kterou není už ani moc třeba představovat. Kouká na nás na každém rohu a tak i já jdu se svou troškou do pomyslného mlýna.
Kniha vás určitě upoutá svým názvem a i temnou obálkou. Ve stínu tu stojí dvě postavy - matka a dítě. Vše kolem je tmavé, jen cesta pře nimi trochu prosvítá. Obálka je na omak hebká s výraznými písmeny.
Obsahově nám slibuje napínavé čtení o pátrání po těch nejcitlivějších obětech. Která zrůda může ublížit matce a jejímu dítěti? Kdo z nich zaplatí životem a druhý na to bude koukat a trpět tím ještě víc?
Případu se ujímá mladá detektivka Charlie s jejím šéfem Hunterem. Oba jsou sehraní a když jsou spolu, jistě se stane nějaký malér navíc. Charlie má tu výhodu, že má geniální paměť na tváře. Může někoho vidět sotva pár vteřin a už vás ze své mysli nevymaže. Díky Hunterovi, který je pro ni jako mentor a učitel, se snaží chytit sadistu, který si vybírá ten nejkřehčí pár na světě.

Za mě dobrý. Kniha má klasickou zápletku z poslední doby. Únos a týrání oběti dokončené brutální vraždou. Někoho, kdo se ujme případu a hledá stopy i na těch nejméně pravděpodobných místech a překvapivý konec, kdy vás to nutí udělat WAU.
Zde bylo velké plus, že hlavní hrdinou není muž, ale žena. Žena, která má už nějaké zkušenosti, ale sama si prošla tragédií života. O to víc se pak zakousne do případu.
Vrah, který je magor a máme tu čest vidět oběti jeho očima a co se mu táhne myslí, když na nich dělá svá zvěrstva. Že to není nic hezkého a příjemného, je všem snad jasné.
Flintová v knize velice dobře zúročila své zkušenosti z policejní praxe, kdy u ní sloužila 35 let. I proto snad její prvotina Maminčin mazánek vyzní věrohodně a další kniha tak bude jistě podobného rázu.

autor: Medvědářka · 13.09.2017 v 10:51 · přečteno 79x

Komentáře (0)