Sladká Paříž

recenze

Cukrárna v Paříži (2019) 5 z 5 / Medvědářka
Cukrárna v Paříži

Nina Hadleyová pracuje jako servírka. Za svůj třicetiletý život už vyzkoušela různá zaměstnání, ale nikde nevydržela dlouho. Nebylo to prostě ono. Snad tedy ze vzdoru vezme práci v Paříži u Sebastiana. Ten vede kurzy vaření a potřebuje pomoc. I on Nině nevěří, že by to dokázala, ale nic jiného mu nezbývá.
Dokáže Nina všem, že se v ní mýlí? Že umí dělat věci i pořádně? A dokáže vůbec vyjít se Sebastianem navzdory tomu, že k němu jako malá holka chovala romantické city?

V Cosmopolisu vyšla loni již třetí kniha z řady Romantické útěky, které píše Jule Caplin. Její předchozí knihy Kavárna v Kodani a Pekárna v Brooklynu mám také přečtené a víte, že jsem si je užívala. S cukrárnou to mám stejně.
Nina se nečekaně a snad i na truc objeví v Paříži. Má pomáhat Sebastianovi, který je nejlepším přítelem jejího bratra. Sebastian si poranil nohu a nemůže tak připravobvat kurz vaření, ketrý pořádá ve své cukrárně, kterou koupil s ještě jiným podnikem. Po skončení kurzu hodlá cukrárnu zavřít, ale tohle chce dotáhnout do konce.
Cukrárna C už zažila lepší časy. Málem by si jí ani nevšimla, když tam šla poprvé. Vše bylo zašlé, umolousané a ne vůbec tak veselé a zářivé, jak si to ve svých snech představovala. I Marcel, dřívější zaměstnanec, kterého sdědil Sebastian s cukrárnou, nevypadal zrovna přívětivě. Ukázal Nině zázemí kuchyně a nechal ji být.
Tak se stalo, že Nina musela dát dohromady celou kuchyň pro kurz. Vydrbat starou špínu, nakoupit potřebné věci na pečení a přichystat vše pro účastníky. Aspoň ti se ukázali jako prima lidé.
Během kurzu se toho dělo hodně a z neznámých lidí se stávali přátelé. K tomu objevili společnou řeč při projektu, který dělali tak nějak Sebastianovi za zády.
Jenže jak to celé dopadne, až to praskne? Nepotvrdí se, že je Nina opravdu jen nezodpovědné stvoření, které k ničemu není? A co její vztah se Sebastianem? Bylo od začátku jasné, že jí tady nechce, ale proč má tedy její fotku z mládí v ložnici?

Příběh, který pocuchá vaše chuťové buňky, zahřeje u srdce a provede vás Paříží. Ukáže vám jeho tvář a ukáže místa, kde byste se chtěli sami procházet. Navnadí vás na sladké dobroty, které byste chtěli ochutnat a možná si je i sami připravit.
Hlavní hrdinka vám přijde možná trochu zmatená, ale díky své umanutosti si vás přeci jen získá. Sebastian se vám zase bude jevit jako pěkný pruďas. Jak já ho nesnášela a nadávala na něj, abych si ho přeci jen nakonec oblíbila.
K tomu pak přičtěte partičku vedlejších postav z kurzu, které si oblíbíte. I díky nim se podaří něco, co nakonec nemělo být. Tím našemu příběhu dodají kouzlo ztraceného a vám po přečtení zůstne jen chuť na sladké a nostalgická touha vyjet si do Paříže.

Komentáře (1)

Moni.c.a
Moni.c.a
30.04.2021

Od začátku se mi na ty popisované zákusky sbíhaly sliny a od půlky knihy jsem aktivně přemýšlela, co si upeču :o)