Vyjeďte si s rodinou na výlet!

recenze

Nejkrásnější výlety autem (2014) 4 z 5 / rencovav
Nejkrásnější výlety autem

Má pětičlenná rodina ráda podniká společné výlety, avšak polovina července uplynula a my stále nikam nevyjeli. Možná i právě proto jsem sáhla po knížce, která slibuje pěkný rodinný zážitek. A neprohloupila jsem!

Dneska je dost těžké vybrat si zajímavé místo a udělat si k cílovému bodu pěkný výlet. Všude se to hemží zahraničními turisty a na navigacích se poklidné lesní silničky nezobrazují. Autoři této knihy si pro vás připravili průvodce, který vám dá nejen inspiraci při volbě strávení letního dne, ale poradí vám i navštívení hodná místečka v okolí.

Kniha obsahuje tipy na čtyřicet možných tras po všech koutech České republiky, včetně map, popisů zajímavých míst i doporučení na zastavení či vycházky. Můžete si udělat výlet do okolí Prahy, na Šumavu, do Českého ráje, do Beskyd, do Krkonoš, do Orlických hor, do Jeseníků, do Jizerských hor, do Bilých Karpat, Krušných hor, Českosaského Švýcarska, Písecka, Moravského krasu či České Kanady. My navštívili Českou Kanadu.

Máte-li auto jako spolehlivého pomocníka, která vám umožňuje pohodově organizovat volný čas, pak se určitě podívejte do této "motoristické kuchařky". Autoři pro vás připravili čtyřicet námětů (a doporučili dalších nejméně čtyři sta tras), jak využít auto při hezkém výletě pěknou oblastí Česka (někdy i s krátkým odbočením do zahraničí).

V každé kapitole najdete kilometráž a průběh trasy, dále upozornění na některé orientačně složitější úseky, odkaz na zajímavá místa, která uvidíte, dále námět na pěší (cyklo) výlet. Autoři kladou důraz na to, abyste nespěchali, neboť jsou toho názoru, že zážitkem, nikoli nudnou povinností, může být již samotná jízda. Proto na základě vlastních zkušeností a prožitků vyznačují v trasách i vedlejší silničky a místní komunikace, pokud vedou hezkými přírodními kouty. V knize je zároveň dbáno na respekt aktuálního stavu (často se mění omezení, zákazy vjezdu apod.), nicméně vždy máte na výběr z vícero tras.

Výlety jsou koncipovány tak, abyste celý den neprožili jenom v autě, ale měli čas se zastavit, něco si prohlédnout, zkrátka si výlet užít. Většinou je proto třeba si z nabídky vybrat (ať se snažíte sebevíc, tři půldenní výlety za jeden den opravdu nezvládnete), případně, pokud se vám v oblasti opravdu zalíbí, natáhnout jednodenní putování třeba na celý víkend, jako jsme to s rodiči udělali my.

Doufám, že vás má recenze zaujala a přeji spoustu příjemných letních rodinných zážitků! :)