Výborné pobavení

recenze

Neuvěřitelně uvěřitelné příhody z hor (2018) 5 z 5 / Novice
Neuvěřitelně uvěřitelné příhody z hor

Knížka mě hlavně výborně pobavila. Sama po horách nechodím, ale nevadilo mi to, protože jsem se dokázala vžít do tamní atmosféry. Pomáhá tomu střídání kapitol, které jsou vyprávěny z pohledu vypravěče, a deníkových záznamů ostatních členů skupiny. Krásné fotky, kterým je zde dán větší prostor, výborně ladí s celkovou atmosférou.
Do jednotlivých pasáží jsem se dokázala vžít i když nejsem \"horal\". Místy bych řekla, že se více jedná o knihu humoristických povídek. A hlavně ty příběhy se mohou stát i jinde než v horách. Knížka rychle utíká a moc se mi líbily i jiné pohledy než ten vypravěčův- hlavně dámské části. Atmosféra je celou dobu velmi odlehčená a i když místy prosvítají vážné věci, nejsou zde zveličovány. Místy mi příběhy evokovaly radosti a strasti normálního života. Četla jsem ji vždy po cestě do práce a občas se spolucestující nestíhali divit, čemu se to takhle směji. Nejmrazivěji mi bylo na Islandu a rozhodně bych nechtěla potkat prase na Korsice.
Pokud chce čtenář sáhnout po knize, která mu po každé kapitole vykouzlí úsměv na rtech, myslím, že s touto se nezmýlí.