Výborné pobavení

recenze

Neuvěřitelně uvěřitelné příhody z hor (2018) / Novice
Výborné pobavení
Knížka mě hlavně výborně pobavila. Sama po horách nechodím, ale nevadilo mi to, protože jsem se dokázala vžít do tamní atmosféry. Pomáhá tomu střídání kapitol, které jsou vyprávěny z pohledu vypravěče, a deníkových záznamů ostatních členů skupiny. Krásné fotky, kterým je zde dán větší prostor, výborně ladí s celkovou atmosférou.
Do jednotlivých pasáží jsem se dokázala vžít i když nejsem \"horal\". Místy bych řekla, že se více jedná o knihu humoristických povídek. A hlavně ty příběhy se mohou stát i jinde než v horách. Knížka rychle utíká a moc se mi líbily i jiné pohledy než ten vypravěčův- hlavně dámské části. Atmosféra je celou dobu velmi odlehčená a i když místy prosvítají vážné věci, nejsou zde zveličovány. Místy mi příběhy evokovaly radosti a strasti normálního života. Četla jsem ji vždy po cestě do práce a občas se spolucestující nestíhali divit, čemu se to takhle směji. Nejmrazivěji mi bylo na Islandu a rozhodně bych nechtěla potkat prase na Korsice.
Pokud chce čtenář sáhnout po knize, která mu po každé kapitole vykouzlí úsměv na rtech, myslím, že s touto se nezmýlí.

kniha Neuvěřitelně uvěřitelné příhody z hor recenze