Vražedný festival

recenze

Jedovatá stopa (2024) 5 z 5 / Kikina182
Jedovatá stopa

Recenzní výtisk mi byl poskytnut v rámci spolupráce s @knihkupectvi_luxor za účelem recenze. #spoluprace

Phyllida Brightová, hospodyně Agathy Christie, má další případ. Na koktejlové party, která byla uspořádaná pro účastníky literární soutěže, dojde k vraždě. Od začátku je však jasné jedno, mrtvý nikdy nebyl zamýšlenou obětí. Nebo možná ano. Případ se totiž zamotává čím dál víc, takže to, co na začátku bylo jasné, už není.

Autorka svým stylem psaní lehce evokuje styl psaní Agathy Christie, což ještě podtrhuje celé téma a atmosféru příběhu. Zároveň je kniha velmi čtivá a rychle utíká pod rukama. Vlastně mi přišla ještě o chlup čtivější než první díl.

Stejně jako styl psaní je i samotný příběh napsaný v takovém stylu, aby evokoval klasické detektivky od Agathy Christie, což se mi líbí, obzvlášť vzhledem k tomu, že je královna detektivek jednou z postav, se kterou se můžeme v knize potkat.

Zápletka se mi moc líbila. Byla neskutečně zamotaná, takže jsem neměla nejmenší tušení, jak kniha dopadne a nedočkavě jsem otáčela na další a další stránku, abych zjistila, kdo je vrah a jaký byl motiv jeho činů.

A jsem nadšená i z toho, že na rozdíl od prvního dílu mi přišlo Phyllidino vyšetřování na místě, jelikož směr, kterým pátrala, byl skutečně mnohem užitečnější než ten, kterým se vydala policie. Takže tentokrát to, že se ujala případu, působilo přirozeněji.

Objevilo se zde několik známých postav, ale i spoustu nových. Autorka ale všechny skvěle popsala, takže jsem se zorientovala opravdu rychle. Navíc tentokrát na rozdíl od prvního dílu popsala chování paní Brightové tak, že mi přišlo přiměřené jejímu věku. Jinak zůstaly všechny povahové rysy u známých postav konzistentní a zároveň byl patrný menší vývoj.

Jedovatá stopa je úžasná detektivka plná napětí. Pokud máte rádi knihy ve stylu klasických detektivek nebo Agathu Christie, tak dejte knize, nebo spíše sérii, šanci. Já už jsem zvědavá na to, co si pro nás autorka připravila ve třetím díle.


Jedovatá stopa Jedovatá stopa Colleen Cambridge (p)

Další skvělá cosy crime pro fanoušky detektivek Agathy Christie! V anglických honosných sídlech se o vraždách obvykle moc nehovoří. Mallowan Hall, kde žije Agatha Christie a její manžel Max, je však výjimkou. A zdejší svérázná hos... více


Komentáře (0)

Přidat komentář