Veríte na lásku až do konca života?

recenze

Než tě nechám jít (2023) 5 z 5 / Kiwi92
Než tě nechám jít

Veríte, že pre každého človeka na svete existuje jeho spriaznená duša? Veríte na “šťastne až do smrti a že láska dokáže vyriešiť všetko?
JA ÁNO.

Yasmen a Josiah Wadeovi sú dokonalý pár. Perfektne sa k sebe hodia, navzájom sa doplňujú a pasujú k sebe ako puzzle. Mali spolu zostať navždy.

Keď vás ale život zrazí na kolená a ešte si do vás kopne, keď už ležíte, zistíte, že len láska nemôže a nedokáže zachrániť všetko, ani manželstvo.

Yasmen nebola pripravená na to, keď sa jej život rozpadol doslova pod rukami a Josiah nevedel, ako ju zachrániť tak, aby zachránil všetko, čo spolu mali.

Rozvod

Stále spolu vychovávajú dve krásne deti, vedú úspešný podnik, majú spoločných priateľov, stretávajú sa, alenie sú spolu. Obaja sa však už z minulosti zahojili a už sú ďalej a stále ich to k sebe tiahne..

Avšak nie je dobré otvárať staré rany a rýpať sa v minulostiale, čo ak je toto ich posledná šanca na ich spoločné navždy?
_______________________________________

Tak toto je kniha, ktorá ma tento rok najviac zasiahla. Je to otvorená a úprimná spoveď. V niektorých pasážach som si aj trochu poplakala. Neviem, či je knižka inšpirovaná skutočným príbehom, ale bolo to celé tak otvorené, úprimné a reálne, že sa z nej do teraz spamätávam.

Neviem si predstaviť, že by som niečo také prežila a ako by som sa s tým dokázala vyrovnať ja, ale mám kamarádku, ktorá si prežila niečo podobné a viem, že je to veľmi ťažký boj, hlavne sama so sebou. Nikdy by som nikomu nepriala, aby niečo také zažil. Ani najväčšiemu nepriateľovi.

Knižka je naozaj drzá a surová, autorka si neberie servítky. Vidíme tu život presne taký aký je, krásny, šťastný, úspešný, jednoduchý, dokonalý, ale aj ťažký, drsný, smutný, nespravodlivý, tvrdý a v jednu chvíľu ste hore a za sekundu zase dole.

(A áno, je pravdou, že je tam veľa dooooosť podrobných popisov erotických scén, ale já si myslím, že nikto z nás nie je taky puritán v posteli, ako sa tvári.)

Za poskytnutie knižky k recenzii sa chcem poďakovať @nakladatelstvijota v rámci spolupráce.

Než tě nechám jít Než tě nechám jít Kennedy Ryan

Jejich láska měla trvat navždy. Když ale život začal zasazovat jejich vztahu ránu za ranou, Yasmen a Josiah Wadeovi zjistili, že láska sama o sobě nemůže vyřešit všechno. Ani zachránit jejich manželství. Yasmen nebyla připravená n... více