Velká jména na malé ploše

recenze

Tváří v tvář (2014) / Medvědářka
Velká jména na malé ploše
Soubor krátkých povídek hrdinů z detektivních knih, kteří by se jinak nesetkali. Celosvětové známí autoři spojili své síly a podařila se směsice postav, která k sobě ladí.

Tuhle knihu jsem si koupila nedávno ve výprodeji. Už několikrát jsem nad ní váhala, až nakonec zvědavost zvítězila. Kde jinde bych se totiž mohla přečíst o Harrym Boshovi a Patricku Kenzie nebo třeba o Jacku Reacherovi a Nicku Hellerovi, jak společně něco podnikají? Zde se to stalo. Mnoho známých autorů si dalo tu práci a vyslali své hrdiny spolupracovat s některým jiným hrdinou, aby z toho vznikla ta správná chemie a čtení vás bavilo.
Já se čtení trochu bála. Přeci jen velká jména na tak malé ploše a člověk neví, co může očekávat. Hlavně když jsem se s některými tvůrci setkala díky knize poprvé. Ne že bych jejich jména neznala, ale nečetla jsem od nich zatím nic. I díky tomu jsem si rozšířila obzory a určitě se na ty autory zaměřím v budoucnu více. Také mám v plánu si dokoupit i tyhle povídkové knihy.
Povídky nejsou nijak krátké, ani dlouhé. Prostě vše tak akorát. Občas jsem měla problém poznat, co který autor zrovna psal. U každé povídky je vysvětleno, jak byla vytvořena a kdo je hlavním aktérem celého dění. Na konci knížky jsou pak všichni autoři vypsáni i s krátkým shrnutím o jejich životě.
Prostě a jednoduše - bavilo mě to.

Komentáře (0)

kniha Tváří v tvář recenze