Úžasná Amy a Záletník Nick

recenze

Zmizelá (2013) 5 z 5 / MartinaSladkova
Zmizelá

Příběh o nevěře a o tom kam Vás váš neposlušný fimfulín může zavést.
Považuji to za velice zdařilé dílo, ačkoliv mě většinou bestsellery z principu zradí (zdravím Meyerovou, Hawkinsovou a Smithovou), tak tohle mě naopak naprosto nadchlo a ocenění bestseller zcela chápu.
Seznamujeme se s deníkovými záznamy, na pohled bezstarostného páru, Úžasná Amy a Záletník Nick. Nick nám vypráví ode dne, kdy začne pohřešovat svou manželku, tyto zápisy jsou promíchány s deníkovými zápisy právě oné pohřešované manželky.
Postavy jsou propracované doopravdy do detailu a vystřižené tak realisticky, že si budete okusovat nehty a prožívat každičký detail s nimi, vžijete se do jejich života a nebudete se moci od knihy odtrhnout.
Kniha je rozdělena do tří části. V první části začnete nenávidět Nicka, ve druhé části se budete smát sami sobě tomu, jak hloupí jste, že jste autorce skočili na špek a ve třetí části budete autorku nenávidět za to, že dokáže tak mistrně zkazit veškeré vaše naděje na happy end, protože přesně ten vás v této knize nečeká.
Autorka knihu nenatahuje, vše do sebe zapadá jako puzzle a u jednotlivých částí se nenudíte, protože přesně tak to má být. Je to mistrný román, který vás vtáhne do děje a nebude vás chtít pustit.
Zmizelé prostě nemůžu nic vytknout. Líbilo se mi vše, od postav, po děj, to jakým stylem to bylo napsané.

MartinaSladkova
22.01.2017

Palele, ano, fimfulín. Nick je takové velké dítě, mně k němu jiné označení penisu prostě nejde.
Jo, přiznávám, je to zvláštní symbolika.

Palele
22.01.2017

Fimfulín..??? bože... :) :) :)