Chlapi to umí líp

recenze

Grey (2016) 4 z 5 / MartinaSladkova
Grey

Emancipované ženy, které nepotřebují muže, jistě zaplesaly, když slyšely, že vyšel další díl, tentokrát z pohledu úchvatného pana Greye.
Odstínovou sérii jsem odzívala, sexuální části přeskakovala a zjistila, že to, co jsem věděla o BDSM sexu je vlastně všechno špatně. (Haha, to určitě.)
Vžíváme se do příběhu Christiana Greye, jehož konto má asi více číslic než banka ČR. Christian je sexy, chytrý, půvabný, každá žena ho zákonitě musí milovat. Christian je taky psychicky labilní. Jednoho dne potkává Anastasii, mezi nimiž přeskočí jiskra a začíná se odvíjet příběh plný vášně, sexu a lásky.
Grey se mi líbil. A to píšu bez špetky sarkasmu. Bez vnitřní bohyně, tolika přídavných jmén a bez ženského hysterčení byla kniha doopravdy čtivá a příběh se mi líbil. Vkrádáme se do mysli psychicky labilního Christiana (asi nikoho nenapadlo, že kromě toho zabíjení dost připomíná Dextera Morgana z Dextera od Jeffa Lindsaye?) a zjišťujeme, že to, co jsme se dozvěděli v odstínech nám prakticky nic neříká.
Je to příjemná oddechovka, čtivá (autorka si asi konečně vyhledala slovník a používá i nová slova) a já se při ní bavila (doopravdy jsem měla na tváři ten přiblblý úsměv). Asi bych to tak úplně neoznačila za erotický román, ačkoliv z ní má spousta žen ve spodničkách Niagáry), ale coby psychologické drama to poslouží skvěle.