Touha

recenze

Touha (2023) 3 z 5 / _holka_s_knihou
Touha

Ze začátku jsem pochybovala, jestli se mi kniha bude líbit. Nakonec jsem zklamaná nebyla, kniha se mi líbila. Předem chci říct, že jsem neviděla ani nečetla Stmívání, tím pádem nebudu srovnávat. S ohledem na to, co jsem o Stmívání slyšela, si však nemyslím, že jsou si knihy podobné. Jedná se o fantasy s romantickou linkou. Hlavní hrdinka Grace přijíždí do školy na Aljašce, aby zapomněla na vše, co se stalo doma. Ve škole studuje její sestřenice Macy a ředitelem je její strýc. Hned po příchodu potkává studenta Jaxona, který se jí nezdá. Jaxon jí hned po příchodu řekne, aby se vrátila domů, že tato škola není pro ni. Grace během svého krátkého pobytu málem přijde o život. Později je těžké věřit, že jde jen o náhody. Grace a Jaxon se postupně začínají sbližovat. Prostředí školy je magické a temné, okamžitě jsem si ho zamilovala. Musím říct, že Grace je někdy opravdu naivní. Jaxon mi ne pokaždé sedl, ale dalo se to zvládnout. Kniha je sem tam docela klišé, ale stejně se mi líbila. Asi vám říkat nemusím, že škola není obyčejná a něco se tu děje. Kniha je fantasy s velkou dávkou romantiky a velkým zvratem na konci. Co se to stalo? Další díl rozhodně musím číst, protože konec je hodně otevřený. Knihu hodnotím 3,8/5*. Věřím, že další díly budou lepší a Grace méně najivní. @humbookblogeri @humbook #spoluprace #humbookblogeri