Tone Finnanger - Tilda a její nápady

recenze

Tilda a její nápady (2017) 3 z 5 / Daysy
Tilda a její nápady

Na recenzi knížky Tilda a její nápady jsem se moc těšila a taky jsem měla proč. Práce na téhle recenzi mě neskutečně bavila, protože to nebylo jen čtení, ale také tvoření. :) Nakladatelství Metafora mě totiž požádalo, zda by šlo k recenzi nějaký ten návod na ukázku připojit a já byla jen ráda, protože tím se opravdu práce na recenzi stala ještě zábavnější. Mám pro vás tedy kromě samotné recenze návod na jeden výrobek, který jsme společně s mojí mamkou, která šití miluje, vybraly. Já osobně jsem na tom s tvořením všelijak. Na jednu stranu mě to hrozně moc baví a miluju, když mi pod rukama vznikají krásné a kreativní věci, na druhou stranu jsem docela nešikovná. :D Proto jsem si vzala mamku a její šicí stroj na pomoc.

První ale tedy k samotné knížce. Je rozdělená na tři části - jarní, letní a zimní nápady. Netuším, proč autorka nezařadila podzim, určitě by se dalo něco vymyslet i k tomu, ale nevadí. :) Hlavní specialitou autorky jsou dekorační panenky, které vypadají opravdu krásně. Najdete tu ale i jiné návody – třeba na kabelku, polštáře, krabičky nebo různá zvířátka. Samozřejmostí jsou střihy, které naleznete vždycky na konci kapitoly. Některé návody mají ke střihům i doplňky, které si můžete nakopírovat a použít - třeba šicí stroj, který panenka drží.

... návod ...

Jak jsem psala, ubrala jsem trochu na hodnocení, a to proto, že mi přišlo, že by návody mohly být psány trochu víc detailně a postup by mohl být poskládaný více logicky. Mamka má s šitím velké zkušenosti, ale já jako začátečník jsem v tom trošku tápala. Při tom autorka sama tvrdí, že mají být všechny návody srozumitelné jak pro pokročilé, tak i pro začátečníky. V knize mi chybělo aspoň pár fotek postupu.

O knize bych určitě uvažovala jako o dárku pro někoho, o kom vím, že ho tohle šití a tvoření baví. Proto pokud máte někoho takového ve svém okolí, neváhejte. :) A nebo jste přímo nadšenec do šití a tvoření vy sami? Tak se do toho dejte. )

(návod na koně Dala - jeden z nápadu v knize - s přesným postupem i fotkami zašlu na vyžádání)