Tom Kenyon spojuje matematiku, intuici a hudbu v egyptský klenot?

recenze

Moudrost Hathorů (2018) / RenataP
Moudrost Hathorů

Obohacení duše, které Moudrost Hathorů nabízí, mi šla jako čtenáři do dvou oblastí. První je ta zvědavá, dokonale uspokojená zvědavost, protože co když vážně je tohle něco, co pozvedlo egyptskou civilizaci? A druhá je čistě intutivní, vnímavá, smyslová, podpořena CD s hudbou, kterou stvořil autor na motivy vší té hathorské moudrosti.

A možná jsme s touto knihou tam, kde je autor nejvíc jako doma.

U tématu, které je příjemně spekulativně historické, budí řadu otázek, řadu odpovědí dává…. Ale které je také tím, co má obrovský potenciál optimalizace našeho duševního i fyzického výkonu, má dost síly na to nám pomoci zvládnout stres, probudit kreativitu a proniknout do zákoutí své inteligence, která v běžném životě nemá příliš šancí vyniknout. Protože ji jednoduše nepotřebujeme, nebo, co hůř – nenaučili jsme se ji správně používat a tudíž trénovat a pronikat do tajů její inteligence.
Autor je psycholog, hudebník, na přiloženém CD si jen potvrdíte, že hudba má velký vliv na práci mozku a na to, do jakého až meditativního či vysoce soustředěného stavu nás dostává. Jak dokáže taková hudba ovlivnit výkon, náladu… to jsou všechno známé záležitosti, na kterých může při čtení této knihy stavět i úplný skeptik. A pak se tu dostáváme do řady různých cvičení a vysvětlených metod, kterak vizualizací rozšířit svoje vědomí, minimálně se naučit uvědomovat si prostor kolem sebe – a to uvolní zábrany, rozvolní sešněrování všedním dnem a starostmi, a najednou jsem vnímavější.

Možná není bez náhody, že když jsem sem tam s těmito cvičeními v rámci čtení této knihy koketovala, tak mi dost věcí, často i letitých, v mém životě dosedlo na správné místo. Kdoví, jestli bych se ke stejným závěrům dobrala i bez toho vzácného uvědomění si – vlastně jednoho faktu – že ty správné odpovědi na své životní otázky, máme v sobě každý. Nikdo jiný je za nás neobjeví. Mohou se nám jenom nabízet, sem tam nám je osud předloží, ale ne vždy jsme dost naladění na to, abychom je pochopili…
Také jsem si víc a víc uvědomila, jak jsme spjati s přírodou, se Zemí, vždyť stačí pohled na modrou planetu a jsme se svými minisvěty v betonových kobkách odříznuti od světa, naprosto směšní. Jak si můžeme myslet, že Země je tu jen tak mimochodem a není tím, co nám poskytuje mateřskou půdu pod nohama! A pak je tady ta MATEMATIKA.

Osy, mnohoúhelníky, tvary, spirály, vlny, energie, posloupnost – kdepak, nikdy jsem matematiku neměla ráda, ale tohle je prostorové vnímání, u kterého zjistíte, že celý svět je založen na logice matematiky. Ale jiné, než známe ze školy. Té, kterou když si představíte kolem sebe, tak načerpáte energii.
Takže velké díky autorovi za toto podnětné čtení, protože je to skutečně návod na to, jak si nadechnout možná toho, co ovlivňovalo ty vyvolené ve vzestoupených civilizacích.
Nebo ne?
Kdoví…
Kultura21

Komentáře (0)

Přidat komentář