Tohle vás rozhodně dostane.

recenze

Ostrov Lhářů (2015) 5 z 5 / klarinka9974
Ostrov Lhářů

Přečtěte si to. A jestli se Vás někdo zeptá, jak to skončí, prostě LŽETE! Báječná rodina Sinclairových. Soukromý ostrov. Velice bystrá dívka, se kterou je něco v nepořádku. Skupina čtyř přátel - lhářů-, jejichž přátelství začne být destruktivní. Revoluce. Nehoda. Tajemství. Lži a další lži. Pravá láska. Pravda.

Tuto knihu jsem si půjčila od kamarádky. Když jsme se ji ptala o čem kniha je a jestli se mi bude líbit. Sama mi řekla ať si knihu přečtu a uvidím. Po přečtení se jí nedivím že mi nic neřekla, protože takhle bych už nebyla překvapená.

Ze začátku je kniha klidná, takové to počtení na dlouhé večery, kdy nechcete číst nic náročného a nic u čeho by jste museli hodně přemýšlet.

Kniha se čte sama, má spousty kapitol, což vás asi zaskočí, ale nebojte se, má to sice přes 80 kapitol, ale jedna kapitola je na 2 maximálně na 3 stránky, což je super, protože kapitoly utíkají samy.

Na začátku se seznamujete s celou rodinou Sinclairových, jejich členy, vlastnosti ale i místa kde žijí a co vlastní. Průběh pak jde celkem v klídku. Zažíváme život Cadenc, která má spousty tajností o kterých sama neví. Poznáváme její nevolnosti ale i radosti, seznamujeme se s běžným životem.

Pak se ale stane něco, nad čím přemýšlíme, jak je možné že nikdo nemluví o tom co se stalo před dvěma lety a Cadenc si na nic nevzpomíná? K čemu bere prášky na bolest, migrény, když jí stejně nepomáhají?

Nakonec se začne cítit zase normálně a jede zpátky na ostrov, kde se setkává se svojí celou rodinou a užívá si krásný prázdniny se svými přáteli, klukem kterého miluje a bratrancem se sestřenicí.

To co přijde v poslední kapitole, vás dostane ne jenom do kolen, ale budete ještě dlouho potom v šoku. Budete nad tím přemýšlet a možná si tu stránku přečtete ještě jednou aby jste se ujistili, že je to vážně pravda.

Rozhodně neotáčejte na poslední stránku, nečtěte do předu, protože to tajemství a lži vám za to stojí natolik, že budete nadšení.

A jestliže po někom budete chtít aby vám vyprávěl o čem to je, rozmyslete si to, to už tu knihu pak nemusíte číst. A pokud vám někdo řekne ať mu povíte o čem to je, rozhodně lžete a nebo nic neříkejte, protože to překvapení je na celé knize to nejlepší.

Rozhodně se mi kniha líbila, začala jsme ji po chvilce hltat, četla se sama a rychle byla přečtená. A já na tuto knihu nikdy nezapomenu, protože ve mě zanechala takový šok, že to se mi nikdy u knihy nestalo. Ale rozhodně si ji přečtěte. Chci aby i vy jste řekli: " Tak tohle jsem nečekal/la."

Skvělý, super, úžasný, emočně obohacený a hlavně samí lháři!

Samira
25.03.2016

Zajímavý knižní tip, asi bych po ní normálně nesahla, ale po takhle pěkné a lákavé recenzi, to určitě udělám, díky!

Aracely
24.03.2016

Krásná a tajemná recenze :-)