Tiché Dívky

recenze

Tiché dívky (2016) 5 z 5 / Sharys
Tiché dívky

,,ŘEŠÍ PŘÍPADY, NA KTERÝ NESTAČÍ POLDOVÉ.''

Eric Rickstad napsal zatím tři knihy. První kniha v roce 2000 s názvem Sklizeň se dostala do výběru New York Times Noteworthy Novel. Jeho nejnovější knihou je Číhání, ale prozatím jediná kniha vydaná u nás nese jméno Tiché dívky, která se dostala mezi bestsellery v New York Times a USA today.

Jeho styl psaní je svižný, velice čtivý a napínavý. Ač na vás nevalí ohromné potoky krve, máte husí kůží a pusu dokořán.

Bývalý detektiv a nynější soukromý vyšetřovatel Frank Rath byl policii požádán o pomoc po té, co se ztratí dívka jménem Mandy Wilksová, které je sice 16 let, ale byla soudem zplnoletněna, a proto policie nesmí s jejím hledáním začít dříve než za 72 hodin.
Jelikož se ale jedná fyzicky stále o dítě, chtějí začít s pátráním ihned a Rath je jediný, kdo jim může pomoci a s případem začít dříve než oni.
Rath jim rád pomůže už jen proto, že jeho adoptovaná dcera Rachel je skoro ve stejném věku. Ta je teď navíc na koleji a on má spoustu volného času.
Při řešení ztracené Mandy se najde tělo další dívky. Policie zjistí, že se za poslední měsíce pohřešuje dívek více. Každá v jiném okresku či městě.
Mají tyhle dívky něco společného a stojí za jejich zmizením jedna a tatáž osoba? K tomu všemu se Rath potýká s osobním problém. V minulosti potkala jeho rodinu obrovská tragédie a její příčina chce na svobodu!

MODUS OPERANDI

Když dočtete tuhle knihu, zavřete ji s husí kůží a strachem. Čtěte ji pozorně a poslední slova vás vyděsí. Já upřímně doufám, že nakladatelství Host vydá od autora i jeho další knihy. Protože já rozhodně chci víc takových.

Máte rádi autory jako je Mo Hayder, Lars Kepler, Jeffery Deaver či Chris Carter? Potom si určitě zamilujete i Erica Rickstada!

Ukázka:
V roce 1990 v Portlandu unesl patnáctiletou dívku, ztloukl ji na parkovišti u benzínky násadou od sekery a potom ji odvezl do lesa, kde ji znásilňoval a přitom ji popisoval, jak ji zabije.

JSI V POŘÁDKU? DEJ VĚDĚT. PROSÍM. TÁTA.

Sharys
08.03.2017

Promiň :D
když ona je vážně skvělá :)

mmmisulka.r
07.03.2017

Sharys, tohle mi nedělej :-)
Píšu si na seznam...