Její život v očích panenky

recenze

Její život v očích panenky (2016) 4 z 5 / Sharys
Její život v očích panenky

DVĚ ZRANĚNÉ DUŠE. DVA SNY O NOVÉ ŠANCI.

Autorka knihy Ingrid Desjours je specialistka na sexuální kriminologii. Několik let se u belgické policie podílela na vyšetřování sexuálních deliktů. Ve svých románech čerpá z mnoha psychologických profilů sexuálních zločinců, které sama vypracovala.
Když jsem si tohle o autorce přečetla, hned mě napadlo - další Chris Carter (studoval a vyslýchal masové a sériové vrahy a je autorem knižní série Robert Hunter). Takže knihu si musím nutně přečíst. A jak jsem řekla, tak se stalo.

V knize se setkáváme s nešťastnou ženou jménem Barbara, která se stane obětí zločinu. A tahle událost rozjede vlnu naprostého šílenství.

Barbara, jak už anotace říká, žije se svoji matkou, ta je slepá a opravdu hodně zlá.
Ač je slepá, fackami a vulgaritami vůbec nešetří. Vyčítá Barbaře, že kvůli ní ji její manžel opustil. Žijí spolu v bytě, kde je neustálý puch z nevětraného vzduchu.
Barbara ale není jedinou nešťastnou osobou v knize, setkáváme se tu také s policistou Marcem, který je po velmi vážné nehodě, která ho poznamenala nejen psychicky, ale i fyzicky. Když se po oné nehodě vrátí do práce, je přeřazen na mravnostní oddělení, kde bude řešit případ, který má na svědomí naprostý šílenec. Jak se životy Barbary a Marca propojí a může být Barbara klíčem k vyřešení případu?

Je strašně těžké něco neprozradit. Takže vám ani trochu nenapovím, co bude policista Marc vyšetřovat nebo co se Barbaře stalo. Ale dodám jen, že Barbara je opravdovou milovnicí panenek a její život je naprosto čiré šílenství a zlo.

Tahle kniha vám dá nahlédnout do lidské mysli, jak moc může krutá událost změnit člověka.
Dozvíte se, jak moc šílená je duše psychopata.
Hlavní postavy budete nesnášet i mít rádi. Bude vám jich líto a zároveň vám z nich bude zle.

Musím pochválit nakladatelství Host za skvělou obálku a zpracování knihy. Já se nezamilovala jen do děje, ale i do samotného vzhledu knihy.
Ingrid Desjours se stala mojí oblíbenkyní a doufám, že od ní u nás vyjdou i její další knihy.
Jediné, co mi v knize vadilo, byly vulgarismy, ale nebylo jich tam tolik, že by zastřely zážitek ze čtení. Připravte se taky na erotické scény, ale jsou tam opravdu nutné. Zároveň ale nečekejte červenou knihovnu.

Knihu doporučuji všem milovníkům krimi knih, kteří si chtějí přečíst něco nového, jiného a šokujícího.

JSEM BARBIE.

Ukázka:
,,Jdeš pozdě. Cos dělala?"
Barbara neví co má říct, protože na tohle žádnou odpověď nemá. Pamatuje si jen, že na náměstí upadla a ušpinila se, ale to je všechno. Ještě že ji matka nemůže vidět! Jinak by ji dala pořádný kartáč! Aby si dívka dodala trochu odvahy, urovná pokrčenou dečku pod vázou. Kus žluté naškrobené látky se sám vrátí na místo. ,,Já... čekala jsem na výsledky..."
,,Určitě ses někde toulala! Byla sis koupit tu panenku?"
,,Ano..."

SWEET DORIANE

Sharys
08.03.2017

Díky :) Určitě si ji přečtěte, stojí opravdu za to ;) !

knihomolka525
07.03.2017

souhlas s mmms....

mmmisulka.r
07.03.2017

Tohle mě opravdu láká, pěkná recenze :-)