Temné dědictví

recenze

Temné dědictví (2023) 4 z 5 / ELIKALLY
Temné dědictví

Druhá kniha ze série Andyho Maslena nás přivádí na anglický venkov, kde se na panství Alverchalke najde v jezevčí noře tělo, jež někdo pečlivě rozřezal na spoustu kusů. Zdálo by se, že má vyšetřovatel detektiv Ford o práci postaráno, ale autor nás nešetří a je objeveno další tělo.
Tentokrát jej vyloví místní rybář z řeky.
Ford a jeho kolegyně Hannah se pouští do rozplétání záhady, v níž je hlavním cílem nejprve prokázat zda tato úmrtí, které spojuje rozsáhlé panství, mají spojitost.
Identifikace zemřelých velkým problémem nebude, ale podezřelých s pádným motivem ublížit máme hned několik.
Autor nás v mezičase seznamuje s dalšími linkami příběhu.
Fordovým vlastním traumatem ze ztráty ženy, která zahynula za tragických a poněkud zvláštních okolnosti.
Vztah detektiva s jeho dospívajícím synem a snahu korigovat jej a nebránit mladému muži v dospívaní jeho vlastní cestou.
Rodina prvního zemřelého, která plní v místní komunitě roli těch špatných chlápků, to Fordovi, na nějž v průběhu vyšetřování "tlačí", taky příliš neulehčuje.
Ustojí Ford jejich špinavé praktiky a vyhrožování vzetím práva do svých rukou.
Je za tím vším početná rodina místní šlechty vlastnící rozsáhlé pozemky, které byly svědkem těch hrůzných činů ?
Jak s tím vším zatočí moderní technologie?
Děj je skvěle vypointován, i když vraha jsem odhadla relativně brzy.
Knížka je jako dělaná pro deštivý víkend se šálkem anglického čaje.

Temné dědictví Temné dědictví Andy Maslen

Jaké tajemství ukrývá rodina aristokratů? Druhý případ detektiva Forda. V idylické venkovské krajině u britského Salisbury jsou nalezeny kusy lidských ostatků. Krátce nato vyloví místní sedlák z nádrže na pastvině utopené tělo. Ob... více