Takhle funguje fantasy

recenze

Valard & vejce na draka (2020) 5 z 5 / stefan0248
Valard & vejce na draka

Marvela už nějaký ten pátek znám. Když jsem za ním přijel na Olymp, netušil jsem že má i Bájetvornou knihu. Slovo dalo slovo a já celý nedočkavý dorazil domů. Celý děj knihy se odehrává v pěti dnech a tak jsem i já poctivě četl den po dni. Inu, četba mi zabrala výše zmíněných pět dní. A to vám povím, musel jsem se hodně přemáhat a krotit. Autor píše přesně tak jak to zbožňuju. Čtivě! Člověk hltá řádky, těší se jak se bude příběh vyvíjet, a občas se i rád vrátí o pár řádek, odstavců i stránek zpátky, aby si znovu vychutnal pasáž která dočtením do určité fáze získala úplně nový rozměr. Pravděpodobně jsem stejně spoustu skrytých odkazů neodhalil, a proto to určitě nebylo naposledy co jsem knihu četl. Sice mi autor tvrdil, že to není úplně standartní fantasy. Podle mě naopak. Je to nejlepší fantasy jaká může být. Jsou tam kouzla, draci, bohové, elfové, souboje, humor. Co schází jsou sáhodlouhé popisy (snad jen s jednou, dvěma výjimkami) a to je právě dobře. Je tam dost prostoru pro zapojení fantasie. Vážně děkuju za tuhle knížku a nemůžu se dočkat dalšího počinu. I když mám trošku obavy. Laťka je nastavena skutečně hodně vysoko.