Strážci příběhu

recenze

Strážci příběhů (2016) 4 z 5 / rosa12
Strážci příběhů

Sedmnáctiletá Amy a její máma Alexis se rozhodnout během letních prázdnin odjed na rychlo z Německa na Ostrov ve Skotsku, za její babičkou, kterou nikdy neviděla a zapomenout na všechny jejich problémy např. jak se Alexis rozešla s jejím klukem Dominikem. Amy se postupně dozvídá, že má schopnosti, které ji umožní vstoupit do knih. Amy musí chodit do školy, aby věděla jak správně používat své síly a vstupovat do knih. Ve škole s ní studují další dva žáci Will a Betsy.
Její první kniha, do které vstoupí, bude kniha džunglí. Postupně se ve světě knih nejde kamaráda Šér Chána z Knihy džungle a Werthera nebo Olivera Twista. Ze začátku ve světě knih vládne pořádek a pravidla, ale za chvíli se ztratí peníze z pokladny, poté v pohádce Alenka v říši divu nedorazí bílý králík a poté dokonce někdo zabije detektiva Holmes.
Amy začne zjišťovat, kdo za tím vším vězí se společně s Werthera a tygrem Šér Chána.
Později i s Willem.

Recenze:
Tato kniha je zajímavá a poutavá. Celý příběh je chvilkama záhadný a dá se říct, že i na půl detektivka. Musím říct, že tato kniha je těžší čtení, ale opravdu hezké a napínavé. Líbil se mi celkový nápad autorky napsat tuto knihu a dokonce jsem poznala v této knize i knižní postavy, které jsem vůbec neznala. Všechny postavy si vás hned získají a vám budou sympatické a musím, podotknou, že je to mále knih kde vás zaujmou všechny postavy z knihy.
Tato kniha vás tak zaujme, že i když už nebudete chtít číst tak vás to bude lákat.
Jelikož se mi teto kniha líbila, zaujala mě a upoutal celý děj knihy a chvilkama mě velice překvapil tak knihu hodnotí

Vasilisek
13.03.2017

Mohla by jsi napsat na začátek pozor spoilery, protože jsi prozradila půlku knížky. :(

LadyEsik
13.03.2017

Hodně gramatických chyb v této recenzi.