Skvělá změna k lepšímu.

recenze

Tahle píseň ti změní život (2013) 5 z 5 / klarinka9974
Tahle píseň ti změní život

Hledání přátel nebylo pro Elise Dembowski nikdy silnou stránkou. V průběhu celého svého života, byla terčem posměchu a mluvilo se o ní jako o outsiderovi. Při dalším pokusu, stát se alespoň trochu populární, který ale zklame, má chuť to už vzdát. Když jde jednou na každodenní noční procházku, potká holky Vicky a Pippu, které ji vezmou do Startu. Tam objeví svou novou lásku Djing.

Knihu si vybíráme buď proto, že nám ji někdo doporučí. Nebo proto, že je se o ní hezky píše na databázi knih a nebo je další důvod, že knihu soudíte podle obalu.

A já soudím podle obalu, lidí a nakladatelství. Obálka je celkem lákavá. Na jednu stranu nevíte co vás v knize čeká, na druhou stranu očekáváte nával hudby a velké změny.

Tato kniha je velmi promyšlená. I když je zde spousty negativních, sobeckých, hrozných lidí, hlavní hrdinka je sama sebou. Lidi jí moc neberou a je sama všude. Když se nad tím člověk zamyslí, na každé škole existuje aspoň jeden člověk, který je lidem k smíchu, urážejí ho a šikanují. My lidi co máme přátelé si to neuvědomujeme a žijeme si svůj poklidný život obklopený skvělými lidmi. Ti co to mají na škole horší, jsou neustále samy, v depresi a to co jim koluje v hlavě je děsivé. Elisa to neměla opravdu jednoduché.

Mě se Elisa zamlouvala a nechápu proč jí lidi neměli rádi, byla normální jako každý jiný, copak opravdu dnes všichni soudíme lidi podle oblečení a chování? Kdyby jsme zažili stejnou situaci jako ona, určitě by jsme se na svět dívali jinak. Ale to je jenom takové uvažování ke knize.

Elisa jak jste si přečetli není oblíbená. Ale má i pár lidí kolem sebe, kteří ji berou takovou jaká je. Jenže se stane něco, nad čím přemýšlí každý člověk když si klesne na dno. Nakonec se to všechno vyřeší a úspěchy se dostaví po jednom večeru.

Ne jen že se Elisa stane populární, ale dokonce i pro ostatní celebritou a i když si to sama nepřeje, naučí se s tím žít.

Jen na jednom místě dokáže být opravdu sama sebou. Hudba jí změní život a dokonce zažijeme i první pusu. Jen to s kluky není opravdu jednoduché ani v knize. A najde si i opravdové kamarádky.

A jak už to bývá, dobrý konec je na dosah a vše se v dobré obrátí. Ze zlých lidí se stanou najednou miláčci a tak podobně.

Ne vždycky dostaneš, co chceš. Ale když se budeš snažit, možná zjistíš, že máš, co potřebuješ.

Kniha je spíše pro mladší, nejspíš se v ní i někdo najde a knihu bude milovat. Někdo dokonce si bude připadat jako součástí příběhu. Já jsem si knihu užila. Dokonce jsme se do ní tak začetla, že jsem si připadala, že se ocitám na samotné party a tancuji na písničky které Elisa hraje.

Každá dívka si v této knize přijde na své. Každý si udělá svůj názor. A nakonec všichni podlehneme hudbě.

Kniha se mi líbila, bylo to příjemné, nenáročné čtení naplněné hudbou, kterou každý miluje. Málo kdo napíše příběh tak pravdivý ze života, že se do něho dokážeme sami vcítit. Ze začátku je těžké se začíst, poté je to těžké knihu odložit.

Dokáže tato kniha změnit váš život, nebo pohled na ostatní lidi??

Aracely
31.01.2017