Škola noci 2 - Zrazená

recenze

Zrazená (2010) / elinkassnuna
Zrazená

Když se říká, že na klasiku - 1. díl nic nemá, u Školy noci to rozhodně neplatí...

Knihu napsaly P. C. a Kristin Castovy, myslím, že stručný popis o autorkách si umí nalézt každý sám, ovšem rozhodně bych chtěla vyzdvihnout jejich umění pro vykreslení charakteristik a popisů postav. Myslím, že díky tomu, že jedna z autorek je mladší, dokáže tak náctiletým přiblížit lépe některé situace v knize.

Narozdíl od 1. dílu, který byl již jak jsem zmínila ve své recenzi spíše úvodním dílem, tady konečně nastane nějaký zvrat. Tuším, že smrt jedné z postav zamává každým, koho si Škola noci alespon trochu získala. Kniha navíc získává hned několik zápletek, to jak v Zoeyině milostném životě, tak i změnou zemřelých mládat, avšak více se dočtete v knize.

Knížce bych však vytkla jednu věc. Nemůžu se zbavit pocitu, že někdy bylo skutečně předvídatelné, co Zoey udělá, navíc každý tak nějak tuší, že její milostný problém, aneb \"zakázané ovoce chutná nejlépe\" nemůže dopadnout dobře a někdy mě vážně rozčilovalo, že zrovna tyhle scény dostávají v knize prostor a Zoey se do nich i tak začne zamotávat.

Přesto však převládá dobrý pocit z toho, jaký děj nabral spád, Škola noci si mě tímto dílem totálně přetáhla k sobě a já jsem jí beznadějně propadla.

Knize Zrazená bych tak celkově udělila **** a doufám, že v dalších pokračováních tu poslední hvězdičku přidám.