Seriál či kniha ? To mi je otázka...

recenze

Vojvoda a ja (2013) 2 z 5 / Natal10
Vojvoda a ja

Keďže v seriály som si zamilovala vzťah Simona a Daphne. Siahnuť po knihe bola jasná voľba. Musím povedať, že som očakávala, že sa mi to tak veľmi páčiť nebude. No napriek tomu, keby čítam knihu prv asi by sa mi páčila tá. Ale som rada, že som vyskúšala nejaký historický román, čo sa stalo asi prvýkrát. Preto som prekvapená, že sa mi to páčilo.

V knihe sa príbeh sústreďuje len na Simona a Daphne, čo by mi nevadilo, ale v seriály sa mi páčili aj ostatné postavy a je škoda, že v knihe nemali toľko šancí. A hlavne lady Whistledownová. Ale tu sa mi páčilo, že sme videli čo prežíval Simon a viac som mu v knihe porozumela. No prišiel mi v seriály oveľa viac sympatickejši. No naopak Daphne mi prišla oveľa dominantnejšia v knihe.

Samozrejme v knihe nechýbali aj vtipné pasáže. Len škoda, ze další Bridgertonovci nemali šance. Ale som rada, že Anthony mal predsa trochu priestoru. Príbeh tejto dvojice sa mi páčil, ale prišiel mi krajší a zaujímavejší v seriály. Hlavne mi tam chýbala jedna veta, na ktorú som celý čas čakala. No to neznamená, že kniha bola zlá. Len bola trochu slabšia. Pokiaľ vás ale ich príbeh zaujíma určite odporúčam si ju prečítať. Číta sa dosť rýchlo a prejde vám to ani nebude vedieť ako. Veľmi sa už teším na ďalšie časti. Verím, že sa mi budú oveľa viac páčiť.