Sbohem Same..

recenze

Ahoj, tady Sam (2023) 4 z 5 / Knihomol_ka
Ahoj, tady Sam

Jste připraveni na pěkně emocionální jízdu, která bude stát za to ?
Osobně si myslím, že příběh nebude pro každého. Za tímto příběhem se, ale skrývá víc. Má jedno důležité poselství.

Už samotný začátek příběhu mě dostal a já hned plakala. Kniha nás hodí hned do děje a vůbec se s námi nijak nemazlí.
Příběh vypraví o sedmnáctileté Julii, která ztratí v tak mladém věku svou druhou polovičku.
Příběh se odehrává jak v minulosti, tak v přítomnosti, aby jsme více poznali Sama a jejich vztah.
Sam zní jako milý a pozorný kluk, bohužel osud sním měl jiné plány a nečekaně po tragické nehodě umře. Julie se nemůže z jeho smrti vzpamatoval a utápí se ve smutku.
Je zcela pochopitelný jak se k situaci staví a byla jsem si překvapena, že její maminka vůbec neřešila čím si její dcera prochází.
Julie jednoho dne zavolá Samovi na mobil a on to zvedne. Ano přesně tak.
Ze začátku jsem si myslela, že je to jen v její hlavě, ale není tomu tak. Žije v představě, že Sam je pořád sní, a nedokáže mu dát sbohem.
Osud jim dal druhou šanci, aby se mohli rozloučit, ale Julie na to ještě není připravená....

Příběh nám ukazuje plno lásky,bolesti a zranitelnosti. Ukazuje jak se mladí lidé vyrovnávají s bolestí a ztrátou.
Kniha se mi opravdu velmi líbila, i přes to, že jsem na ni viděla slabší hodnocení, ale jsem ráda, že jsem jí dala šanci, protože já přesně takové knihy vyhledávám. Ráda trpím u knih a brečím :D pointa příběhu mě dostala a za mě mohu doporučit. Plakala jsem a plakala a myslím, že na knihu budu dlouho vzpomínat.

Kniha mi byla poskytnuta ve spolupráci od @dobreknihy za což velmi děkuji.