S borcem po boku

recenze

Borec (2014) / evasamankova
S borcem po boku
Když bylo jemu čtrnáct let, měla ona šest. Tehdy spadla do bazénu, a nebýt jeho, utopila by se. Proto ji naučil plavat a držel nad ní ochrannou ruku. Čas postupně jejich cesty rozdělil a jediné co zůstalo, byla její písemná každoroční poděkování za „druhé narozeniny“. Mnoho let se neviděli, ale teď jeho pomoc potřebuje podruhé…

Takto začíná další román americké spisovatelky Julie Garwood s názvem Borec, který vyšel letos v létě v nakladatelství Oldag. Jako tradičně v autorčině příběhu nechybí romantika, vtip, ani napětí.

Hlavními hrdiny knihy jsou bývalí kamarádi z dětství – Peyton a Finn. Finn kdysi zachránil malou Peyton, holčičku od sousedů, před jistým utopením. Při rodinné oslavě tehdy spadla do bazénu a nikdo si toho nevšiml, jen Finn z okna svého pokoje. Malá dívenka se na svého zachránce upnula a stal se pro ni hrdinou – borcem.

Studium je poté rozdělilo a jeden druhému se na mnoho let ztratili z očí. Mezitím dospěli a nastartovali kariéru. Finn si, kromě dřívějších úspěchů ze závodního plavání, prorazil úspěšnou cestu v FBI jako agent, a Peyton zase podlehla kulinářské vášni. Její nejnovější práce recenzentky restaurací v jednom úspěšném časopise ale velmi rychle končí naprostým fiaskem.

Šéf ji začne sexuálně obtěžovat a Peyton zjišťuje, že rozhodně není jeho první obětí. Snaží se dobrat spravedlnosti, ale šéfovy prsty jsou příliš dlouhé, a tak nakonec raději z redakce utíká. Přesto má něco, co by mohlo vše, pokud by se to dostalo do správných rukou, dokázat.… A v té chvíli jí začne jít o zdraví…

Do jejího života se tak opět vrací „borec“ Finn. Nesmlouvavý agent FBI dělá vše proto, aby Peyton ochránil a usvědčil pachatele vražedných útoků. Malým bonusem k tomu budiž jejich rostoucí vzájemná přitažlivost i rodící se láska.

Kromě toho do děje také výrazně zasahuje skutečnost, že Peyton a její sestry se staly dočasnými majitelkami přímořského letoviska, které mají postavit opět na nohy. Jejich snaha se ale zdá marná, protože někdo práci neustále úspěšně sabotuje…

Autorka vypráví jako tradičně příjemným, nenáročným stylem. Její směs napětí, romantiky, lehké erotiky a občasného vtipu se jistě dočká zájmu především od ženských čtenářek.

Samotné tempo děje je bohužel poněkud nevyrovnané, protože napínavé a zajímavé pasáže jsou občas spojovány opakovanou a zbytečně se táhnoucí vatou. Knize by tak určitě prospělo o pár desítek stránek méně, či přídavek několika dramatických akcí. Hlavní zápletka by si to k většímu zúročení zasloužila, protože je v mnohém velmi reálná a zajímavá.

Nepřeslazený opar romantiky i čtivý autorčin styl ale dovolují přimhouřit oko a na těch pár nedostatků zapomenout. Pro dobrou náladu, k horkému čaji a měkké dece se příběh hodí dokonale. Určitě potěší nejedno ženské srdce.

Komentáře (0)

kniha Borec recenze