Rudá jako rubín

Série: Drahokamy #1
Autorka: Kerstin Gierová
Počet stran: 335
Nakladatelství: CooBoo 2012

Gwendolyn žije v tajemstvím zahalené rodině a ví, že její příbuzní nejsou normální. Důvod? Zdědění časocestovacího genu, který umožňuje cestovat časem. Naštěstí pro Gwendolyn - gen zdělila její sestřenice Charlotte, která se už od malička na tuto ´´poctu´´ pilně připravuje. Jenže v den, kdy se očekává, že Charlotte skočí poprvé v čase, se najednou Gwendolyn ocitne mnoho let v minulosti....

Kerstin Gierová nechává ožít ten nejkrásnější pocit na světě!

Obálky jsou perfektní! Jsou krásné, kouzelné stejně jako příběh uvnitř. Dokonale k sobě ladí a já se strašně moc těším, až budu mít doma i třetí díl, abych se je mohla vystavit vedle sebe, kochat se nimi a obdivovat Kerstin Gierovou, že napsala tento skvost.

Hlavní hrdinku - šestnáctiletá Gwendolyn - jsem si moc oblíbila! Nebyla tak namyšlená a povrchní, jako velká část její rodiny. Měla úžasnou nejlepší kamarádku, kterou jsem jí záviděla a hlavně byla hodně zmatená. Za krátkou chvíli se na ni vyvalilo tolik věcí, kterým nejde porozumět na dva dny. To se mi líbilo, protože tolik věcí se vyvalilo i na mě.

Podle knížky je natočen i film, na který se určitě kouknu, ale četla jsem, že tam jsou nějaké spoilery z nadcházejících dílů, takže raději ještě počkám.

Na na tuto knihu jsem slyšela jen samou chválu a dokonce přirovnání k nejlepší přečtené knížce. Trošku jsem se bála, aby to nebylo moc pohádková a přitažené za vlasy. Cestování časem? Toto téma mě moc nebere, ale po přečtení tohoto kouzelného příběhu, který je napsán tak skvěle, Vám knížka jednoduše musí přirůst k srdci.

Kerstin píše tak čtivě, že víc to snad ani nejde! Stánky plynou hrozně rychle, až se tomu divíte, kapitoly ubíhají a příběh Vás nechce pustit.

Právě čtu druhý díl - není co dodat - a po tomto dílu jsem se naplno rozhodla, že si První stříbrnou knihu musím přečíst taky. U takového počtení přece nemůžu zůstat jen u triologii.

Takže, jestli je mezi Vámi někdo, kdo se k téhle triologii ještě nedostal: nejrychlejším možným způsobem se k ní dostaňte, protože Rudá jako rubín za to stojí a hlavně paní Gierová si to zaslouží!!!