Recenze: Noci běsů

recenze

Noci běsů (2020) 4 z 5 / Lenny.cka
Noci běsů

Česká YA literatura je tu a s ní i nová kniha s pozoruhodným přebalem Noci běsů od autorky bestselleru Zmizení Sáry Lindertové Kateřiny Šardické.

Kniha byla napínavá jako kšandy už od úplného začátku. Líbil se mi ten nápad propojit svět, kterým nás rodiče strašili od útlého dětství, se světem snů a kleteb. Od této české autorky jsem dosud četla pouze tuto knihu a musím říct, že píše tak čtivě, že se od čtení nedá odpoutat. V mnohých úsecích jsem měla i dokonce sama strach z toho, co se děje, protože jsem to četla před spaním a nebylo by příjemné, kdybych měla prožít, co prožívaly hlavní postavy. Hlavně bych si nedokázala představit, kdybych byla 12 let mimo a následně se vrátila do světa, který se za tu dobu tak změnil a který by mě těch 12 let považoval za mrtvou. Co se týče přebalu, tak jsem nadšená, jak ho jeho autorka vymyslela. Ručně kreslená přebal má prostě něco do sebe a ty tři kresby, které můžeme najít uvnitř, jsou prostě dokonalé. Mimo jiné jsem naprosto nadšená z té nespisovné češtiny. Jako by se to odehrávalo u nás na vesnici, jen ... krapet tu ale žádné čáry nejsou.