"Radši o tom nemluv!"

recenze

Bestie je zvíře (2017) 5 z 5 / Napůlanděl
Bestie je zvíře

Obálka knihy je velmi krásná a vy se těšíte na něco úžasného. Svým způsobem je tato kniha úžasná, ale spoutu čtenářům se líbit nebude.

Z jednoho velkého důvodu…vše je tam moc popisované, moc prožívané. (Mně osobně se toto popisování všeho líbí). Spisovatelka si opravdu užívala sáhodlouhé popisovaní všeho, co hlavní hrdinka cítila a prožívala. K hlavní hrdince Alys snad nemám ani jednu výtku, její chovaní bylo vzhledem k jejímu věku přirozené.

Ostatní postvy byly velmi krásně popsány a vymyšleny. Každá měla v příběhu svou úlohu, žádná postava nebyla zbytečná a spisovatelka ani nepřidávala postavy, které by tam neměly co dělat. Další dvě postavy, které měly v příběhu docela velkou roli a díky nim vznikla hlavní pointa příběhu, byly tajemné.

A teď ke světu, který byl v tézo knize: Svět byl jedním slovem fascinující. Hvozd byl vždy popsán do nejmenšího detailu. Já osobně miluji les, takže mně toto popsání lesa nevadilo, ale někomu by mohlo. Vesnice a jiné tomu podobné stavení byly svou kulturou a vzhledem zvláštní až strašidelné. To jak uctívali tzv. “Pastýře” nebo jak vnímali čarodějnice bylo až naivní, ale pochopitelné vzhledem k příběhu.