První život, jsou horší věci než smrt – například tato kniha?

recenze

První život (2018) / Triplex
První život, jsou horší věci než smrt – například tato kniha?
První život, jsou horší věci než smrt – například tato kniha? Přiznávám, až tak zlé to přeci jen není. Ale nejedná se ani o žádnou hitparádu. Gena Showalter měla na počátku velmi zajímavou ideu, kterou se jí bohužel z mého pohledu nepodařilo příliš prosadit. Tato recenze nebude obsahovat příliš spoilerů, ovšem pokud rádi přistupujete ke knize bez předešlích informací, nejspíše recenze ani nečtete.

Děj knihy: Příběh pojednává o světě, ve kterém jsou si lidé vědomi existence posmrtného života. Nazývají jej originálně druhým životem. Má to ovšem háček. V posmrtném životě existují dvě nepřátelské říše a než zemřete musíte učinit rozhodnutí, do které z nich se chcete přidat. První říše se nazývá Troika a představuje v podstatě vše pozitivní, co si dokážete představit. Je to říše světla, kde si váží lidského života, všichni jsou jako rodina a dodržují se striktní pravidla. Lidé zde mají relativně podobné životní podmínky. Na druhé straně je říše Myriad. To je říše temna, plná nerovroprávnosti, krutosti a lakoty. Nikdo si zde prvního života neváží a dokonce se tato říše snaží o smrt hlavní postavy. Slečna jménem Desítka?? je totiž nejdůležitější osobou v celém vesmíru. Tato slečna si váží lidského života a chce pro všechny to nejlepší. PŘES TO je ovšem celá kniha založena na tom, že přemýšlí, kterou říši si vybrat.

Hodnocení: Jak můžete z mého stručného popisu pochopit, z knihy jsem nebyla příliš nadšená. Jak jsem již říkala, myšlenka je to opravdu zajímavá a příběh má několik velmi silných míst. Ovšem zrovna těm není věnováno tolik pozornosti. Naopak daleko více jí mají repetetivní popisy sexy mladíků, kteří vstupují do života Desítky. Je pravdou, že cílová skupina nejspíše tento styl ocení. Pokud tedy hledáte knihu pro svoji 13 letou dceru, určite mohu knihu doporučit. Pokud je vám ovšem 18+ a máte již něco načteno, nejspíše budete podobně zklamaní jako já.

Závěr: Celkem knihu hodnotím na 2 z 5.

Komentáře (0)

kniha První život recenze