První láska, která trvá věčně.

recenze

První konec (2016) 5 z 5 / klarinka9974
První konec

Osudem Katherine a Matthewa je rodit se stále znovu a znovu, století za stoletím. Jejich přítomnost pokaždé změní historii o fous k lepšímu a pokaždé se do sebe beznadějně zamilují, ale osud je vždy tragicky rozdělí.

Od dob krymské války, obléhání Carlisle až po brzkou budoucnost v letech 2019 a 2039 obětují své životy, aby zachránili svět. Ale proč se pořád vrací zpátky? Čeho musí dosáhnout, než jim bude umožněno žít v lásce a míru? Možná ten další konec bude jiný.

Nakladatelství Cooboo skvěle nalákalo na tuto knihu. Ne jen že má kniha krásnou, vábivou obálku, má i krátký a zajímavý popisek ke knize, která vám rozhodně nemůže proklouznout mezi prsty.

V této knize je úžasné to, že se přemísťujeme do čtyřech jiných příběhů, ale přesto jsou stejné. Každá kapitola má v sobě ukrytý jistý kouzlo, do kterého se zamilujete.

Hned od začátku se rychle ponoříte do děje. Užíváte si každou stránku a je to opravdu hodně těžké tuto knihu odložit a věnovat se povinnostem. Jako by se ta kniha četla sama. Stránky tak rychle utíkají, že se ocitnete na konci s otevřenou pusou a jen čekáte na další díl, který doufám, bude opět úžasný!

Katherine a Matt se objevují v roce 1745, 1854, 2019, 2039. Pokaždé ale někde jinde. Mají dokonce stejný vzhled, jména a občas se jim naskytne příležitost na minulé vzpomínky. Jejich láska je tak mocná, že přetrvává staletí za staletím a nikdy i přesto, že tragicky zahynou, se jejich láska nevypaří. Jsou si tak moc souzeni, že se pokaždé potkají a hned od začátku se do sebe zamilují.

A tím pak vzniká jistá otázka: Opravdu se děje něco tak úžasného, že by jsme se znovu narodili a zamilovali se do stejného člověka, jako je tomu dnes??
Dokonce se Katherine zdají sny, ve kterých vzpomíná na to co bylo a co se stalo s jejím přítelem. Je možné aby i nám se zdáli sny ve kterých se vracíme do minulého života??

Kolikrát můžete ztratit člověka, kterého milujete?

Od začátku do konce jsem byla z knihy nadšená. Bylo pro mě těžké knihu jen na chvilku odložit. Moc jsem se těšila na konec, že se konečně stane něco zásadního a dočkala jsem se. Sice to nedávalo vůbec smysl a doufám, že se v druhém díle dozvíme vysvětlení.

Tato kniha mi přišla jako SKVOST v samotné knihovně. Příběh jejich lásky jsem si zamilovala a vážně jsem ten příběh prožívala s nimi.

Je to dokonalý příběh o věčností první lásky. A pro mě po dlouhé době vynikající kniha s promyšleným dějem a nápaditým příběhem o jedné lásce.

Obdivuji autorku jak dokázala promyslet všechny čtyři příběhy, aby dávali dohromady smysl a nebyla to jenom další zamilovaná kniha. Obdivuji její nadání, znalosti a procítění s postavami. Obdivuji ji samotnou, protože to ona napsala po dlouhé době příběh, který vám vyrazí dech a zamilujete si celou knihu.

A navíc, dodržujete-li čtenářskou výzvu 2017, tak tato kniha se hodí na odškrtnutí okénka: Kniha odehrávající se v budoucnosti :)
Možná ten další konec bude jiný.....

Aracely
31.01.2017

Tak mi pak dej vědět :-).

klarinka9974
31.01.2017

Děkuji ti :-) druhý díl zatím sama nevím ale rozhodně si ho nenechám ujít :-)

Aracely
31.01.2017

Dobře Ty! Krásná recenze a už jsem si knihu přidala do záložek :-). A kdy má vyjít druhý díl?