Příběh ze skutečné Říše divů

recenze

Šepotání (2015) 5 z 5 / klarinka9974
Šepotání

Alyssa slyší šepotání květin a hmyzu, je to dar, který připravil o rozum už její matku. Pocházejí totiž z rodiny Alice Liddelové, lépe známé coby Alenky z Říše divů, skutečné inspirace Lewise Carrolla, podle níž stvořil svůj proslulý fantaskní svět.

Když se matčin stav zhorší, nemůže už Alyssa své dědictví dál popírat a zjistí, že na těch fantastických pohádkách, které zná z dětství, je víc pravdy, než by se mohlo zdát. Vydává se na útěk, který zavinila už kdysi dávno právě Alice. Trhlinou v zrcadle se dostane do Říše divů, jež je mnohem ponurejší, než jak ji zná z knížek a stáhne s sebou i svého nejlepšího kamaráda a tajnou lásku Zacha. Na druhé straně už na ně čeká podezřelý, ale svůdný Morpheus a provází je při jejich hledání. Ale dá se mu opravdu věřit?

V Říši divů není nikdo tak úplně sám sebou.....

Knihu jsem si půjčila už jen z toho, jak krásnou, kouzelnou, neodolatelnou a fascinující má kniha obálku. Už jen proto mě zaujala kniha hned na první pohled a při první příležitosti jsem si knihu musela půjčit. I přesto že jsem si nepřečetla komentáře, ani žádné recenze, spoléhala jsem se na překvapivý děj.

Příběh Vás hned od začátku zaujme. Je to o obyčejné dívce Alysson která slyší mluvení zvířat. Postupně objevuje jak se zvuků zbavit a zachránit svou maminku z léčebny. Nakonec se vypraví do králičí díry, kde se objeví i její tajná láska Zach. Společně se snaží napravit chyby Alenky a osvobodit kletbu a svoji maminku z léčebny. Bohužel ale přicházejí na to že to není procházka růžovým sadem a že všude na ně číhá nebezpečí. A jestli že znáte film Alenka v říši divů s Johnny Deppem, tento příběh je úplně jiný. Jsou tu ty samé postavy se stejným jménem, ale jejich popisy jsou občas tak nechutné, že jsem ráda když si je dokážu jen z poloviny vybavit.

Příběh sám o sobě je úplně jiný než film. Je zajímavý, upoutá vás, snadno se začtete a pomáháte překonat další úkoly Alysson. Na začátku knihy dívka vystupuje jako křehká, bojácná holčička, která se neumí sama rozhodovat, nedokáže vyjádřit své city a je zmatená, nemá skoro žádné přátelé a lpí na svým otci. Na konci ta samá dívka je odvážná, divoká, nebojácná, dokáže se sama rozhodovat, poddá se svým citům a hlavně je hrdá sama na sebe, protože to co ona dokáže, jiná osoba v Říši divů nedokázala.

Kniha se mi líbila, mám ráda pohádky, příběhy co dokážou hned od začátku zaujmout a jak jsem psala na začátku, ta obálka mě vážně fascinuje. Navíc je kniha psána zeleným písmem, což mě zaskočilo, nikdy jsem se s jinou barvou písma, než s černou nesetkala. Je tu napínavý děj, hodně fantazie, záporných bytostí, ale také nové zpracování Alenky. Nová Říše divů, více nebezpečná.

Rozhodně si knihu přečtěte a uvidíte sami, někomu se kniha líbit nebude a někomu zase ano. Rozhodně vás příběh Alysson a její lásky Zacha nebude nudit. Druhý díl bude rozhodně též zajímavý. A já si ho určitě přečtu, protože Šepotání Říše divů byl jen začátek.....