Příběh posledního pistolníka

recenze

Pistolník (1999) 4 z 5 / Petíí29
Pistolník

Roland z Gileadu je posledním pistolníkem a samotářem, putujícím po světě. Na cestě potká mnoho dobra a zla. Roland pronásleduje muže v černém, potká přitažlivou ženu jménem Alice a spřátelí se s chlapcem kterému říká Jake.

Na Temnou věž jsem se těšila od minulých vánoc, co jsem dostala celou sérii. Nicméně jsem měla tolik knih na přečtení, že jsem se k Věži dostala až teď. A nemůžu se dočkat až budu příběh Temné věže znát. Musím uznat, že tato recenze nebude příliš dlouhá.

Ze začátku jsem měla problém se do knihy začíst. Vůbec mi to nepřišlo jako kniha od Stephena Kinga. Absolutně jsem ten styl nepoznávala a první kapitolu jsem měla co dělat, abych se přes ní dostala. Nic méně čím víc kniha postupovala, tím víc jsem poznávala autorův styl. Ke konci už jsem se od knihy nemohla odpoutat a poslední dvě kapitoly s doslovem jsem přečetla jedním dechem. Ještě že mám doma celou sérii jinak bych musela okamžitě do knihkupectví. Nemohu se dočkat až se dozvím odpovědi na všechny své otázky.

Jinak kniha byla psána celkem zvláštním stylem na který si bylo potřeba nejdříve zvyknout. Postavy tam svým způsobem zapadali všechny, i když osud některých z nich byl pro mne záhadou. Tato kniha si velice hrála s mojí představivostí i city. Velice se mi líbí malůvky v knize, které dost často vystihují tu kapitolu u které jsou nakreslené. V žádné jiné knize od Kinga sem to zatím neviděla a tak mne to upřímně potěšilo.

Pistolník je velice složitá osobnost, která se vymyká spoustě charakterů hlavních hrdinů. Jak je psáno na obalu knihy, že je to znepokojivý charakter, tak s tím absolutně souhlasím. Jeho povaha je opravdu nekompromisně výjimečná. Myslím, že se jedná o jeden z nejsložitějších charakterů, co se Kingových knih týče.

Jestli se mi v knize něco nelíbilo? Samozřejmě. Nelíbilo se mi, jak se děj odvíjí rychle, a že je kniha takto krátká. Člověk si nestihl ani na někoho nebo na něco zvyknout a pistolník už byl zase jinde a s někým jiným. Naštvalo mě jak to dopadlo s Jakem a za to má u mě pistolník vroubek, i když vím, že to tak muselo být.

Na závěr jen dodám, že mě první díl ničím nezklamal a těším se, až si přečtu další díly. A připojuji se tím k výpravě za nedostižnou Temnou věží.