Přesně zacíleno: Logika a intuice

recenze

Karty posvátné síly (2019) / RenataP
Karty posvátné síly

Lidé se nejčastěji vzdávají své síly tak, že uvěří, že žádnou nemají….Alice Walker.
Nejdůležitější poselství této knihy - i karet.

Protože přesně o tomhle Karty posvátné síly jsou. Anna Stark, autorka textu, vytvořila Karty posvátné síly s cílem poskytnout rady a ponaučení, které podpoří proces sebeuvědomování a uzdravování vaší cesty životem. Sama prošla úzkostnými stavy a panickými ataky, a kdo něco takového prožil, tak ví, jak nesnesitelně bolí duše, tělo a jak obrovský strach ze života zažíváme. A jak je snadné se v takové chvíli vzdát své síly, protože je přece nad slunce jasné, že žádnou nemáme.
Do jisté míry toto dílo pokládám za dobrý návod, jak si pomoci ze svázání životem, ze strachu, případně i právě těch úzkostných poruch (samozřejmě vedle všeho dalšího). Ale od běžného postávání na místě, obav, co bude dál a pokud zrovna třeba nevíte, co se životem a nějak se vám nic nelíbí a nezamlouvá, sáhněte právě po této knížečce.
Nebudou si s vámi brát servítky
Na to upozorním rovnou. Podcenila jsem je. Podcenila jsem text. A s každým dalším výkladem, který šel pod kůži jsem si uvědomila, že tyhle karty mi vidí až do žaludku, a hlavně tam vidí to, co sama sobě nechci moc přiznat. A potvrdili mi to i ti, kterým jsem těmito kartami vyložila. Dokonale vystihnou jednu nebo dvě drobnosti a nasměrují úhel pohledu přesně tam, kam potřebujete – nikoliv zrovna v tu chvíli chcete.
Ano, jsou hluboké, tajemné a umí jít k jádru věci, ač někdy všechno zaobalí do pěkných slov, jindy naopak – vystřelí na vás tak jiný úhel pohledu, který vás sesadí ze židle. A víte co? Stejně si nakonec řeknete, že právě tohle jste moc dobře věděli, jen si namlouvali něco jiného…
Máme sílu, jen si ji vezměte zpět
To je hlavní poselství všech karet a veškerého textu. Karty učí, jak sobě přiznat pravdu, jak si definovat své budoucí cíle a díky někdy až nečekaným, leč neskutečně jednoduchým radám, vás nasměruje. Skvěle. A díky nim jsem došla nakonec také k tomu, nač autorka zacílila. Probudit úžasné tvůrčí síly, uvědomit si svoji hodnotu a své výhody – a získat sílu a odhodlání to všechno v životě použít.
Zdánlivě nenápadné, leč uvnitř neskutečně silné, logické a smysluplné karty.
Nebála bych se použít i slovo „vševědoucí“…
O autorce: Anna Stark se zaměřuje na intuici a energii. Do tarotu se zamilovala v patnácti letech, vyrostla na vesnici v australském státě Nový Jižní Wales a už jako vnímala energie kolem sebe. Když se začala zajímat o duchovno, objevila svět paranormálních jevů, historii a sociologii. Své poznatky předává dál, posílena vlastním uzdravením z úzkostí a panických záchvatů. Ráda by lidem pomáhala pochopit, jak je uzpůsobena lidská mysl, zdraví, duchovní vývoj a nacházení rovnováhy mezi vším, co žijeme.
O ilustrátorovi: Louis Dyer je digitální umělec z Velké Británie. Jeho dílo je odrazem inspirativního lucidního snění, meditací a astrálních cest. Rád pracuje s digitální technikou, ale je i zručným tradičním malířem. Vodové, akrylové i olejové malby jsou jeho vášní. Chce inspirovat lidi svým uměním a pomáhat k uzdravení svými obrazy a představami, které v nás evokují.
Vydalo nakladatelství Synergie Publishing SE, 2019, www.synergiepublishing.com
Kultura21

Komentáře (0)

Přidat komentář