Pražské mystérium

recenze

25 tajemství Prahy (2018) 5 z 5 / Medvědářka
25 tajemství Prahy

Odhalte 25 méně či více známých tajemství naší matičky Prahy. Poznejme její tajemství. Možná jste o některých slyšeli.

David Černý vytvořil nádhernou publikaci plnou fotografií a hlavně nám odtajnil kouzlo Prahy. Díky nakladatelství Grada si jí můžete přečíst i vy.Víte třeba, že v Praze byli orloje dva? Znáte tajemství Malostranského hřbitova? Vzpomenete si, kde byl zapomenutý park Eden a že v něm byla i pětikilometrová horská dráha? A co stadion Slávie, který stával na Letné? Že vám tohle nic neříká? Vidíte, já o tom také neměla zdání a přesně tahle tajemství a další z mnoha mi pomohla objevit tahle kniha.

Jsem milovník historie a tohle byla trefa do černého. Když jsem ji na konci loňského roku objevila na stránkách Grady, tak jsem neváhala a napsala si o ní Barče, která mi vyhověla. Za což vážně děkuji. Kniha ač útlá, tak je nabitá informacemi. Někde mi doplnila mé vědomosti, jinde jsem žasla nad tajemstvím, které mi odhalila. Proto ji doporučuji všem, kteří se zajímají o Pražské mystérium a nebo touží poodhalit to, co dosud nevěděli nebo jen možná k koutku duše tušili a znali z vyprávění.

Komentáře (2)

Přidat komentář

Medvědářka
09.11.2019

Je mi potěšením a chtěla bych upozornit, že vychází u Grady pokračování :-)

RMarkéta
08.11.2019

Děkuju za nápad na vánoční dárek. Napíšu Ježíškovi, aby mi ji nadělil pod stromeček. Ráda si doplňuju informace o mé milované Praze.