Poznáváme 16nácté století.

recenze

Mé sladké šestnácté století (2013) / klarinka9974
Poznáváme 16nácté století.
Cat Crawfordová má za pár dní oslavit své sladké šestnácté narozeniny. Ovšem to poslední, co si Cat přeje, je extravagantní narozeninová party organizovaná její temperamentní nevlastní matkou. Alespoň malou útěchou jí je plánovaný rodinný výlet do magické Florencie. A když ji při prohlídce tohoto úžasného města zavede zvědavost do cikánského stanu, ocitne se přímo… v renesanční Florencii. Na tomto výletu do šestnáctého století, vyzbrojena pouze batohem plným věcí z budoucnosti, se Cat setká se svými předky. A nejen s nimi, vždyť v této době je Florencie plná známých umělců, kteří právě tvoří svá vrcholná díla. A samozřejmě není nouze ani o pohledné renesanční ctitele… Avšak podaří se Cat najít cestu zpět do moderní doby, nebo se její italské dobrodružství promění v italské navždy?

Kniha má vážně super nápad na děj, kdy jsme pohlceni nejprve do 21. století a přesuneme se do 16. století, kde pozorujeme jak změny v oblékání, tak i v chování a pro nás, velmi složitá věc mluvit jako oni. Cat si vždycky přála poznat 16. století, už jen proto že je milovníkem umění. Její sen se vyplní a ocitne se přímo tam kde chtěla. Je pro ni těžké dělat že je někdo jiný a chovat se tak, ale i přesto že pár věcí pokazí a její mluva není o moc lepší, stane se pro většinu lidí zábavnou. Uvědomí si spousty věcí díky nim se jí změní pohled na svět ve 21.století.

Na konci je kniha tak překvapivá, že si musíme přečíst i druhý díl, aby jsme se dozvěděli, které dobrodružství nás čeká. I přesto že je to kniha pro děti a mládež a hlavní hrdince je 16 let, i já jako dospělá, jsem knize přišla na chut, i přesto že mě už knihy pro mládež nebaví. Kniha je vedená pod titulem sci-fi a fantasy, ale bohužel z tohoto žánru jen jen cestování do minulosti a budoucnosti. Což mě malinko zklamalo.

Kniha se hezky čte, musela jsem si zvyknout na mluvu z renesance. Kniha má super nápad na děj a jelikož se mi líbí knihy s plesem a krásnými šaty, i zde je toho hodně. Do knihy se rychle začtete a čtete až do konce aby jste se dozvěděli jak vše dopadne a jestli se Cat vrátí domů.

Obálka je vážně hezká, vystihuje celý příběh knihy. A obálky dalších dílů jsou taky povedené.

I hned navazuji druhým dílem a ten den kdy jsem knihu dočetla, čtu i druhý díl a rozhodně vás nezklame ani jeden díl. Protože minulost a budoucnost vás můžou překvapit něčím novým, co by vás zaujalo a co ještě neznáte. Tak vzhůru do cestování časem.

Komentáře (0)

kniha Mé sladké šestnácté století recenze