Povedený příběh plný emocí.

recenze

Nocte (2015) 5 z 5 / klarinka9974
Nocte

Calla Priceová je úplně obyčejná dívka, která se snaží svůj život žít jak nejlépe to jde. Její bratr Finn je blázen. Sice to tvrdí všichni okolo, možná si to budete myslet i vy a nebo je úplně normální. Nejhorší na tom všem je, že oba dva žijí v dome pohřebního ústavu. Že je to divné a zvrácené? Pro sourozence je to jediný domov kde mohou být sami sebou.
Jsou oba dva v pořádku? Jaké tajemství se skrývá v této knize??

Kniha mě lákala už od záhadné obálky a hlavně kvůli nakladatelství cooboo. Bohužel popis u knihy mě celkem zklamal. O knize to moc nenapovídá o čem to bude a na co se máme těšit. Možná bych i řekla, že u této knihy raději suďte podle obalu než podle anotace.

Hodně lidí píše sem na databázi, že je kniha skvělá, že je dostal konec a že je to prostě něco co vás dostane do kolen. Chtěla jsme se sama přesvědčit. Najdou se ale i komentáře s tím, že je kniha od začátku předvídatelná a není to nic extra. Udělejte si sami svůj názor.

Na prvních stránkách píše autorka o tom, jak je kniha podle ní prostě úžasná, že se máme těšit na strhující okamžik odhalení tajemství a pak už jen podlehneme šoku.....

Popravdě, jsem se tak cítila! Šok, šok, šok.....

Děj knihy vypráví příběh sourozenců, kteří se mají rádi, nedokážou bez sebe žít a jsou na sobě závislí. Hned ze začátku se netěšte na veselý příběh, protože na prvních stránkách už nejspíš prožijete smutek.

Knihou pak proplouváte a čtete a čtete. Děj se čte hezky, je od začátku poutavý, oddechový a vy se hlavně chcete dočkat toho strhujícího okamžiku, kdy se něco stane.

Tak moc na to čekáte, ale stane se to tak náhle, že si tu stránku budete číst aspoň třikrát, aby jste tomu dobře porozuměli a nebo z toho důvodu, aby jste se přesvědčili o tom, zda-li se vám to nezdá.

Ke konci vás kniha opravdu dostane, možná budete v šoku, možná se budete smát a nebo plakat, záleží jak si to přeberete.

Rozhodně je to kniha kterou si musíte dát na seznam knih, které chcete přečíst. Protože tato kniha vám za to stojí.

U této knihy jsme prožívala všechny emoce. Kniha je naplněná tajemstvím, odhalením, šokem, láskou a smutkem.

Až si tuto knihu přečtete, možná že budete chtít být sami aby jste si to všechno uvědomili, představili a prožili znova.

Takže, rozhodně doporučuji!!!! Ponořte se do Nocte a nechte se utopit ne jen příběhem ale tím nejdůležitějším..... tajemstvím....

Kdo je v té knize vlastně blázen? Já nebo oni?

Já jsem ta co knihu přečetla a všude jí budu doporučovat! A vy buďte ti co si to nechají doporučit a nebudou litovat.

Jediné co bych vytkla je záhadný a možná pro někoho nepochopitelný konec. Opravdu bude mít tato kniha druhý díl? Bude to tak zajímavý a tak úžasný děj jako byl první díl?
Těžko říct, já bych to prvním dílem ukončila.

Zachraň mě a já zachráním tebe!!!