Postradatelný pasažér.

recenze

Loď mezi hvězdami (2012) 5 z 5 / klarinka9974
Loď mezi hvězdami

Sedmnáctiletá Amy se přidala ke svým rodičům coby "zmrazený pasažér" na vesmírné lodi Universum a čekala, že se probere na nové planetě o tři sta let později. Nemohla tušit, že její spánek skončí o padesát let dříve a ona se octne ve zcela novém světě mezi hvězdami, ve světě který si žije podle vlastních pravidel.

Úža plavba nekonečným vesmírem.....
Anebo ne?

Knihu jsem si půjčila záměrně, četla jsem tu recenzi na knihu, i komentáře pod knihou a natolik mě zaujala, že jsem si ji co nejdříve vypůjčila. První stránky mě opravdu nadchly. Tušila jsme o čem tak zhruba kniha je, ale první stránky byly natolik zajímavé že jsem se musela dostat na konec knížky. Popisy jistého zmrazení, i ve mě vyvolávalo chlad. Poté jsem došla ke kapitolám jen o Synovi a to mě přestalo bavit. Snažila jsem se to nějak přelouskat, dostat se už k té zajímavější části v knize a dokonce jsem i uvažovala nad tím že knihu odložím. Jak jsem se dostala opět k Amy a jejímu náhlému rozmrazení, byla jsem ráda že jsme knihu neodložila. Od té doby to bylo vážně zajímavé. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout, četla jsem dlouho do noci a nelitovala jsem žádných přečtených stránek navíc.
Nejvíc se mi na knize líbí ten nápad, jak mohlo autorku napadnout, napsat tak opravdu zajímavý příběh. Přitom je to jen o lodi a o životě na ní. Líbí se mi i to, jak se v knize objeví jistá záhada, se kterou si nikdo neví rady, ale její odhalené je až na konci stránek, proto nemůžete knihu odložit. Amy je na lodi jiná než ostatní, ale i tak se snaží zapadnou, být milá a nevšímat si vražedných a nepřátelských pohledů. Autorka tu popisuje novou dobu. Místo mobilu, mají v uchu zavedený wi-com, kterým se dá spojit s kýmkoli na lodi.

Kniha je obohacená i tím, že na předních a zadních stránkách je nákres lodi a její popisky, když vysvětlují kde se právě nacházejí můžeme se podívat kde to přesně na lodi je. Také se mi líbí obálka knížky, je zamilovaně nebeská.

Jestli je to kniha o budoucnosti, budu ráda, že se toho nedožiji, protože takto bych rozhodně nechtěla žít. Ne jen že lidi na lodi jsou mimo, když mají Období tak souloží všude kde se dá, až je to vážně vtipné, ale jsou pod drogami aby nevyvolávali na lodi konflikty.

Ten kdo má rád fantasy příběhy s napětím, záhadou a špetkou lásky, si knihu opravdu musí přečíst. Doma mám další dva díly a ještě dnes se do druhého s nadšením pustím, abych se dozvěděla, jestli uvidí lidé na lodi, tu slibovanou Novou Zemi.

Zmražení lidé, to je teprve začátek hvězdného příběhu.