Pohádkový příběh, který nikdy nekončí.

recenze

Škola dobra a zla (2014) 5 z 5 / klarinka9974
Škola dobra a zla

Sophie se celý svůj život nemohla dočkat toho, až ji unesou… Takhle začíná knížka Škola dobra a zla. Sophie pochází z města, ze kterého se pravidelně jednou za čtyři roky ztrácí dvě děti. Všeobecně se tvrdí, že je unáší tajemný profesor ze Školy dobra a zla a že na té škole pak studují. Vybírá vždycky jedno nejhezčí a nejhodnější děvče (nebo chlapce) a pak jeho naprostý protiklad. Jedno dítě je předurčeno stát se kladnou pohádkovou postavou a druhé zápornou. Několik let nato, co se děti ztratí, je obyvatelé města nacházejí v ilustracích knih, které se záhadně objevují v místním knihkupectví. Všem dětem tajemný profesor nahání strach a nepřejí si, aby je unesl. Jedinou výjimkou je Sophie – ta se už nemůže dočkat, až z města zmizí.

Po knize jsem sáhla záměrně, už jen proto, že mě příjemně překvapily komentáře, které byly pod knihou napsané. Delší dobu jsem vypůjčení knihy odkládala, protože jsem si myslela, že když je kniha zařazená v dětském oddělení, že to nebude kniha pro mě. Nakonec jsem si knihu šla vyzvednout a dnes toho nelituji a co nejdříve si půjdu pro druhý díl.

I přesto že je to kniha o dětech, mě kniha rozhodně bavila. Od začátku je kniha chytlavá, rychle se do ní začtete a děj je vážně magický. V knize se kouzly nešetří. Ve škole dobra je samá princezna a samí princ, neřeší nic jiného než svou krásu. Začátek kdy Agáta se ocitne ve škole Dobra je celkem vtipný, její první zapůsobení nemá chybu. Mají úžasné předměty o kouzlení, ale ani škola Zla není pozadu. I když tu jsou samé ošklivé dívky a samí nehezcí chlapci, je to škola plná kouzel a občas i nechutností.

Kniha je obohacena o obrázky hned u další kapitoly, kde poznáte co se v kapitole bude dít a jak určitá situace bude vypadat.

Kamarádské pouto je v knize to nejhezčí, i když jsou dívky rozdělené, navzájem si pomáhají a snaží se být pořád kamarádky, i když se princezna s čarodějnicí nesmí kamarádit.
V knize je spousty zajímavých kapitol, například při proměnách, kouzlení a nenávisti, nebo lásce.

Na konci knihy to všechno vypukne boj. Bojují proti sobě i děti, do kterých by jste to neřekli. Rozhodně Vás konec nezklame.

Tuto knihu bych doporučila těm, co mají rády pohádky kde se kouzlí, objeví se nenávist ale i láska. Tuto knihu bych považovala za velmi zdařilou, čtivou a jestli si knihu dočtete, budete chtít další díly, tak jako já. 5 hvězdiček jak za obálku, tak za děj, skvělí nápad a čtivost. Pohádkový příběh, který nikdy nekončí.Tato kniha Vás rozhodně bude bavit.

Se Sofií a Agátou poznáte, jak je nebezpečné věřit pohádkám, které vás vtáhnou do děje a nebudou chtít pustit zpět.