Pekáč buchet? Proč ne.

recenze

Pekáč buchet (2014) / narisa
Pekáč buchet? Proč ne.
Opět se nám dostává do ruky dílo z pera Kateřiny Petrusové - Pekáč buchet. Rozhodně nečekejte žádný erotický román, název může být krapet zavádějící, ale obálka napoví. Je pravda, že o břišním pekáči buchet je tu zmínka alespoň třikrát, ale o tom druhém jsme informováni daleko častěji. Není to nic překvapivého vzhledem k tomu, že Klára, hlavní aktérka tohoto příběhu, je, jak sama o sobě říká, gastrosexuálka. Ráda vaří, zkouší nové recepty, prostě miluje jídlo. A nenávidí sport, bere ho jako nutné zlo. Naopak jistý pan Matouš Kopřiva žije sportem. Je adrenalinovým sportovcem, který se věnuje horolezectví. Nejraději svého koníčka zkouší na zmrzlých vodopádech. A je v tom tak dobrý, že je mistrem Evropy. Co se asi stane, když náhoda spojí dva lidi s tak rozdílnými koníčky?
No bude to úžasná zábava, od začátku až téměř do konce. Chcete se bavit? Tak rozhodně sáhněte po této knize. Petrusová píše o zajimavých postavách, mezi kterými to jiskří, ale nejedná se jen o fyzickou přitažlivost. Postavy jsou opravdu svérázné a někdy vedou tak vtipné dialogy, u kterých se budete smát, až vás bude bolet bránice. Jeden druhému nic nedaruje, podle hesla jak ty na mě, tak já na tebe. Navíc tato kniha vám nenabízí jen poutavý a vtipný příběh, ale také úžasné recepty na jídla, která Klárka během příběhu vaří a peče. Musím říci, že jsem něco takového již dlouho v žádné knize neviděla a bylo to velice zajímavé zpestření čtiva. Člověka to nutí jít vyzkoušet, jestli ty makadamové koláčky jsou vážně tak úžasné, že se na ně dá sbalit tak báječný kluk.
Útlost této knížečky najednu stranu, podle mého názoru, příběhu prospívá, ale zároveň mu škodí. Děj až do dvou třetin knihy svižně utíkal a byl vtipný, ale pak se trochu zpomalil. To víte, kniha musí také obsahovat nějaký ten zvrat. A tento byl pořádný, i když od jisté části knihy se to dalo čekat. Ale! Myslím si, že poslední třetina knihy si zasloužila, aby ji autorka více rozvedla. Zakončení bylo příliš rychlé, méně propracované a na můj vkus podávalo čtenáři málo informací.
Jinak knize ani autorce nemohu nic vytknout. Kateřina Petrusová opět nezklamala. I toto dílko obsahuje to nejlepší z toho, co nám až doposud předvela a ještě něco navíc. Opravdu mi učaroval její humor, který je příjemný, někdy trochu zákeřný a jindy suchý až černý. Pochopíte, co myslím, až se budete pozastavovat nad tím, jak se autorka dostala od svatebních koláčků k rakvičce se šlehačkou.

A připravte se na to, že Vám celou dobu bude hrát v hlavě píseň Klára od jedné nejmenované české skupiny :).

Komentáře (0)

kniha Pekáč buchet recenze