On + Ona = velká světová láska

recenze

Ona (2014) 4 z 5 / narisa
Ona

Aneb jak trpí mezilidské vztahy nedostatkem komunikace.
Dostala se mi do ruky knihy od autorky Carey Heywood On a potom i Ona. Tyto dvě knihy nejde tak úplně rozdělit, jelikož jsou jednak součástí jedné série, a jednak druhý díl z půlky kopíruje díl první, jen to vypráví On. O tom, jak se Will a Sára stali už na základní škole nerozlučnými přáteli a kam je to zavedlo na škole střední, jsme se dočetli již v prvním díle. Také jsme se dozvěděli, jak moc jejich láska utrpěla, díky nepřejícnosti dvou osob, naivitě a mládí. Ve druhém díle si to tedy vše zrekapitulujeme a navrch se dozvíme něco nového o jejich společném soužití.
Will Price na svou Sáru nikdy nezapomněl, a tak nám teď ukazuje, jak celý jejich vztah vypadal z jeho pohledu. Tady si myslím, že to autorka trochu zanedbala. Chápu, že v předchozí knize už se tyto pasáže objevily, ale já čekala, že se o Willovi dozvíme něco víc. Bohužel autorka se o něm moc nerozepsala. Navíc tyto pasáže nebyly napsány čtivě, jen kopírovaly předchozí knihu a jako čtenářku mě moc nebavily. Až druhá polovina knihy nám dále ukazuje, jak se vyvíjí jejich současný vztah. Hlavní postavy jsou starší, a tak už řeší problémy dospělých – práci, bydlení, rodinu. V knize se ke konci objevuje více lechtivých scén .
Jedná se o příběhy, které mají krapet zavádějící obálku. Člověk by čekal nějaký erotický román, ale ve finále vlastně dostává jakési dívčí čtení. Hlavně tak působí první díl. Absolutně nechápu, kde v nakladatelství vzali nápad na obálky, který vůbec nesouvisí s obsahem (hlavně s obsahem prvního dílu).
Jinak na mě kniha působila tak nějak průměrně. Rozhodně jsem od ní čekala víc. Neskutečně mě štvala naivita hlavní hrdinky, ale o to více mi byl sympatický hlavní hrdina. Jedná se prostě o průměrnou romantiku, kterou bych viděla zařazenou v oddělení Young adult.