Papírová labuť

recenze

Papírová labuť (2017) / assaly
Papírová labuť

Únos. Vydírání nebo výkupné, nebo snad jiný důvod? Skye by nikdy nenapadlo že i ona se může stát obětí únosu. Naložena na loď a vezena kdovíkam se rozhodně nehodlá smířit s osudem. Přestože Damian s ní zachází nevybíravě a každé porušení kázně trestá, snaží se Skye utéci a zároveň si uvědomuje, že k únosci něco cítí. Stockholmský syndrom? Situace se ale komplikuje když zjistí, že vlastně únosce zná. Znovu ožívají zážitky z dětství, nevysvětlitelný odchod z usedlosti, kde strávila šťastné dětství. Proč museli s otcem odejít, a kam se poděla její chůva. A jakou roli v tom hraje její otec, který byl ve spojení s mafií. Kdybychom mohli na svůj život nahlédnout jako na příběh, znali bychom příčiny i důsledky. My ale víme jen málo a každá událost, každá chybná domněnka nás může zavést někam, odkud není návratu. Je pomsta sladká, nebo zhořkne, když zjistíme, že nic není bílé a černé, že do sledu událostí zasahovaly vlivy o kterých jsme nevěděli. A má každý právo na štěstí? Strhující příběh plný zvratů, emocí, pomsty a nenávisti, ale také lásky, odpuštění a víry.