Pan Orgazmus

recenze

Pan O (2022) 4 z 5 / Besa
Pan O

Táto kniha je oveľa viac ako len erotický román. Ak máte radi inteligentný humor, tu si prídete na svoje. Hlavná postava je muž, ktorý si hovorí Pán Orgazmus. Ak ste práve pretočili zreničky, tak vedzte, že aj ja, keď som sa tam dočítala. Myslela som, že Pán O bude nejaký nafúkaný macho, no nemohla som sa mýliť viac. Kniha je celá napísaná z jeho pohľadu, čiže v prvej osobe z pohľadu chlapa. To ma trochu zarazilo, všetky erotické romány, ktoré som doteraz čítala sú písané z pohľadu ženy.
Dej plynie pomaly a plynule, bez nejakých dramatických zápletiek, postavy sú mimoriadne sympatické, veľmi dobre vykreslené. On - komiksový maliar, úspešný autor, ona - normálne dievča, sympatické, profesiou kúzelníčka. Asi od začiatku je nám všetkým jasné, kam to všetko smeruje a ako to asi dopadne, zaujímavé je čítať, ako sak tomu tie postavy nakoniec dopracujú.
Vadili mi vulgarizmy v knihe - za to hviezdička dolu. Kurva, kurevsky, šukať... mne to nepríde vzrušujúce, skôr lacné. Ale zase filozofické zamyslenie a diskusia na tému Prečo je čurák pejoratívne vnímané pomenovanie bolo napodiv veľmi intelektuálne poňaté a vtipné.
Autorka má veľmi príjemný rozprávačský štýl, kniha ma bavila, čítala sa dobre, je vtipná, romantická.
Až po dočítaní knihy som zistila (to sa mi stáva často), že kniha je druhá v sérii. Prvú knihu Můj klenot som nečítala, ale určite si ju dohľadám.

Pan O Pan O Lauren Blakely

Říkejte mi prostě Pan O. Protože VAŠE potěšení je moje superschopnost. Vyvolat v ženě pocit bože, to je skvělý je podstatou všeho, a pokud to chlap nedokáže, měl by sakra z ložnice vypadnout. Mluvím o extázi, při který se kroutí ... více