Baamiel & Delaila

recenze

Baamiel & Delaila (2020) 5 z 5 / Besa
Baamiel & Delaila

Delaila miluje Samuela. A Samuel miluje Delailu. Ale našľapujú okolo seba ako keby po špičkách. Prečo sa stretávajú len dvakrát do mesiaca keď sa evidentne priťahujú ako dva magnety? Samuel je záhadný a na začiatku knihy sa o ňom dozvieme veľmi málo. Neskôr sa v knihe objaví muž v kapucni. Kto je to a prečo sa motá okolo Delaily? Je to priateľ alebo nepriateľ?

Ak máte radi romantiku, tu ste na správnej adrese. Kniha je romantická a veľmi emotívna.
Autorka je veľmi dobrým rozprávačom, kniha je dobre napísaná, veľmi čítavá.
Postavy sú veľmi prepracované a sympatické, Delaila si získa srdce každého čitateľa, Samuel je úžasný a všetci ostatní muži prinajmenšom zaujímaví. Typická záporáčka sa tu nachádza len jedna, hoci má len vedľajšiu, nie veľmi dôležitú rolu v tomto príbehu.
Veľmi sa mi páčili dialógy, najmä medzi Delailou a Samuelom.
Páčila sa mi atmosféra, ktorá sa podarila autorke vytvoriť.

Pre mňa typického fanúšika fantasy tam bolo málo fantasy. Niečo tam je, nejaké tajomno, ale autorka sa rozhodla držať nás v napätí a tak len môžem hádať, s akou mágiou máme dočinenia. Našťastie má kniha ešte ďalšie dva diely, takže dúfam, že v sa v nich dej pekne rozvinie.

Hodnotenie: 5/5 *****
Výborná kniha, skvele vtiahne do deja a je z kategórie tých, ktoré neodložíte, dokiaľ ju nedočítate do konca.

Baamiel & Delaila Baamiel & Delaila Denalea Volkona

Delaila skrýva svoju lásku pred svojím najlepším priateľom Samuelom, pretože si nie je istá, či aj on k nej prechováva rovnaké city. Keď však osud znenazdajky zasiahne do ich životov, Delaile sa začnú objavovať záhadné tváre, k... více