Ozvěna skandálu

recenze

Ozvěna skandálu (2023) 3 z 5 / renulka16
Ozvěna skandálu

Alejandra obviněna z vraždy uprchne na jih Španělska, kde musí čelit životu v chudobě. Pak ji ale okouzlí moc bohatých a také kouzlo anonymity, jež čeká za mořem v marockém Tangeru, a tak se Alejandra rozhodne začít znovu. Ovšem nový život má svou cenu – musí žít ve lži a klamu. O desítky let později se ulicemi Tangeru potuluje mladý americký spisovatel a hledá inspiraci pro svou další tvorbu. Když náhodou narazí na zmínku o Alejandřině životě, zaplete se do příběhu skandálu, lásky a nebezpečí, který stále pokračuje...

Ozvěna skandálu mě upoutala svou anotací a tak jsem se na příběh těšila. Avšak si mě nezískal tak, jak bych očekávala. Jedná se spíše o takové průměrné čtení, od kterého není moc si slibovat.
V knize jsou dvě dějové linky. Současnost a minulost, která nám pomalu odkrývá střípky, aby vše zapadlo do sebe.
Mně osobně, asi stejně jako ve většině případů těchto knih, se líbila linka z minulosti. Život Alejandry byl zajímavý a je škoda, že toho o něm nebylo více. A jako zpestření od autorky - každá kapitola začínala originálním koktejlem.
Současná linka se Samem byla sice akční, ale příliš mě neoslovila a ani lehká romantická linka to neosvěžila.
Nicméně si myslím, že je kniha vhodná pro někoho, kdo rád odhaluje tajemství a hledá spíše jednodušší příběh.

Ozvěna skandálu Ozvěna skandálu Laura Madeleine

Poté, co je Alejandra obviněna z vraždy, uprchne na jih Španělska, kde musí čelit životu v chudobě. Pak ji ale okouzlí moc bohatých a také kouzlo anonymity, jež čeká za mořem v marockém Tangeru, a tak se Alejandra rozhodne začít z... více