Otravné smsky od bývalej manželky...

recenze

Odplata (2018) / Lucia007
Odplata

Jej príbehy sú o vzťahoch, problémoch v spolunažívaní, o láske i priateľstve a to všetko okorenené poriadnou dávkou napätia.
O dramatické a nebezpečné situácie nie je núdza ani v novinke Márie Hamzovej Odplata.

Hlavný hrdina Sebastián žije rozprávkový život so svojou ženou Lenou až do chvíle, kedy mu jeho usporiadanú idylku začnú komplikovať hovory z utajeného čísla a zvláštne esemesky.
Kto mu chce zničiť dlho nadobúdané šťastie?

Prosím ťa, stretnime sa a pozhovárajme. Stále ťa milujem.
Pokrútil hlavou. Ako sa môže tak ponižovať...
To bývalá manželka Dominika mu stále volá a píše. Nemal však chuť s ňou hovoriť. Túto kapitolu už dávno uzavrel... Alebo žeby sa mu chcela pomstiť za vynútenú stratu dieťaťa? Alebo je v tom niečo iné?
Sebastián odrazu precitne a uvedomí si svoj najväčší omyl v živote. Veď Dominike naozaj veľmi ublížil. Odvrhol ju aj s dieťaťom, poslal ju na potrat ako obluda!

Uvedomí si svoju chybu a prestane sa zaujímať len o seba? Prestane ľutovať len svoju osobu?
Podarí sa mu zvrátiť vlastný osud?
Alebo bude musieť navždy žiť s pocitom, že tú obrovskú chybu už nikdy nenapraví?

Odplata Márie Hamzovej je o chybách, ktoré robíme a ktoré nás zvyknú dobehnúť. Odplata nás neminie, nech je v akejkoľvek forme. A prichádza neraz v najnevhodnejšej chvíli. Preto je dobré postaviť sa chybám čelom....a možno sa všetko obráti a skončí inak, ako sme si mysleli.

Prečítajte si prvé strany z knihy Odplata:
Držali sa za ruky a prechádzali mestom. Bol nádherný jesenný, ešte teplý deň. A on bol nevýslovne šťastný. Patril mu anjel, prekrásna žena, ktorú nesmierne miloval. Rovno na ulici si ju privinul k sebe a náruživo pobozkal.
– Ľúbim ťa, láska… – povedal tak, ako mu práve hovorilo srdce.
Zvonivo sa zasmiala. – Aj ja ťa ľúbim…
Po jej boku prežíval najkrajšie obdobie svojho života. A veril, že bude trvať naveky.
– Sebastián? Sebastián! – ozvalo sa tesne pri ňom. Otočil sa za hlasom a jeho nádherný sen sa premenil na nočnú moru. Stála tam Dominika. – Čo… čo tu robíš?
– A čo tu robíš ty?! – zamračil sa nepríjemne zaskočený.
Túto ženu vôbec nechcel stretnúť. A už vôbec netúžil niečo jej vysvetľovať.
Dominika so šokovaným výrazom pozerala na Lenu. Tej sa oči naplnili slzami. Všetko pochopila. Vymanila sa zo Sebastiánovho náručia a rozbehla sa po pešej zóne preč. Sebastián za ňou prekvapene pozeral, potom zúrivo pozrel na Dominiku.
– Vidíš, čo si spôsobila?!
– Ale…
Mávol rukou a rozbehol sa za Lenou.
– Lenka, Lenka!
Dobehol ju na parkovisku. – Lenka! Počkaj! – chytil ju za rameno a strhol k sebe. – Leni, no tak…
S plačom sa mu opierala o hruď. Cítil, ako sa jej krehké telo chveje.
– Tíško, tíško…
– Kedy nám dá pokoj? Kedy nám dá konečne pokoj!
– Neboj sa, čochvíľa sa všetko vyrieši.
– Kedy, kedy?!
– Už čoskoro, – tíšil milovanú ženu vo svojom náručí.
– Tak veľmi ma to týra, tak nekonečne ma to ničí! – vzlykala Lena.
– Ja viem, viem! – bol na Dominiku neskutočne nahnevaný.
Musí všetko stále komplikovať?! – Tak už neplač. Ideme do toho obchodu?
Lena zavrtela plavou hlavou a utrela si oči. – Dnes už nie. Nemám náladu.
– Tak dobre, necháme nákupy na zajtra. Ideme domov, dobre?

Oprel sa o lakeť a pozrel na ženu ležiacu vedľa seba. Spala, krásnou tvárou otočená k nemu, s ľahko pootvorenými ústami.
Jemne ju pohladil po nahom tele. Mala ho nádherné, dokonale hladké s alabastrovo bielou pokožkou. Pobozkal jej rameno a prikryl tenkým paplónom.
Bol šťastný, bol nekonečne šťastný, že má túto ženu, že už je konečne jeho manželkou.
Privrel oči a zamyslel sa.
Lena bola jeho druhou manželkou.
Dominika, prvá manželka, bola jeho životným omylom. Vôbec sa k sebe nehodili. Ani nevedel, prečo si ju vlastne vzal. Vôbec ho nepriťahovala, nemala v sebe žiadnu ženskú jemnosť. Nemala nič, čo mal na žene rád a obdivoval.
Okrem toho ho nemala rada a nepotrebovala ho. Keď nad ňou premýšľal, akoby bol tých pár mesiacov pri nej v poblúznení mysle. Akoby ani rozumne neuvažoval a bez rozmyslu sa oženil so ženou, ktorú poriadne nepoznal.
Našťastie, jeho manželstvo trvalo krátko. Niekoľko mesiacov po svadbe spoznal Lenu a akoby sa mu v zatemnenej hlave zázračne rozsvietilo. Uvedomil si, že svoju manželku vôbec nemá rád. A zistil, čo mu pri nej chýba.
Vlastne všetko.
Všetko, čo mu pri prvej manželke chýbalo, nachádzal pri Lene.
Jemnosť, ženskosť, krásu… lásku…
Lenka bola jeho ideál, mala všetko, čo od ženy očakával. Milovala ho a obdivovala. A veľmi ho potrebovala. Aj pre to, čo zažila.
Lenka bola ženou jeho života.
Potichu vstal a z malého baru vedľa postele vybral whisky. Nalial si a pomaly odpil. Znova pozrel na Lenu v posteli. Nemohol uveriť, že túto ženu má, že mu naozaj patrí…
Bola hodná jeho lásky aj obdivu.
Prázdny pohár pokrútil medzi prstami. Bol rád, že stretol Lenku a Dominiku opustil. Že sa rýchlo spamätal a svoju životnú chybu napravil.