Ona je jiná a není jediná.

recenze

Rudá královna (2015) 4 z 5 / klarinka9974
Rudá královna

Napínavý světový bestseller, který si mohli přečíst čtenáři již v 25 zemích po celém světě.

Chudobou sužovaní Rudí jsou prostí občané žijící pod krutovládou Stříbrných, špičkových válečníků s božskými schopnostmi. Sedmnáctiletá Mare Barrowová patří mezi Rudé a bere to jako fakt, na kterém se nikdy nic nemůže změnit. Podaří se jí získat práci ve Stříbrném paláci, uprostřed těch, které z duše nenávidí. A rychle odhalí, že navzdory barvě své krve dostala do vínku také jednu vražednou schopnost. Takovou, která může ohrozit a svrhnout vládu Stříbrných. Ale se sílou je nebezpečné si zahrávat. Kdo může v tomto světě rozděleném krví vyhrát?

Na knihu jsem se moc těšila a proto jsem od ní asi očekávala víc, než jsem měla.
Kniha má krásnou obálku, která láká k přečtení a k nadšení z toho, že máte knihu doma.

Měla jsem zrovna nečtecí období a tak jsem se v knížce spíše topila než aby mi šlo číst samo. Kniha má zajímavý nápad, kde jsou lidé oddělení podle krve na stříbrný, což jsou ty, co mají všechno, nic nepotřebují a vždycky vyhrají. A na rudí, mají stejnou krev jako dnes my, jsou ale chudáci, nemají žádná práva, pokaždé prohrají a jejich domovy, jako by snad ani radši nežili.

Kniha je od začátku zajímavá, protože se chceme dozvědět, kdy se stane ten zvrat a Mare se stane tou jedinečnou, silnou a s nadpřirozenými schopnostmi, odvážnou dívkou.

Občas když čtu takovéto knihy, si říkám, že bych nechtěla v takovém světě žít, je to nespravedlivé.
Ale Mer to zvládá skvěle, ne jen že ji spadne celý svět do klína, ale udělá všechno proto, aby zachránila sebe a svoji rodinu. Cal je sice tvrďák, jenže to on má srdce na pravém místě a dokáže nemožné a jeho bratr? Bože, na konci příběhu ho tak nenávidím, že smrt pro něj by bylo to nejlepší.

Kniha je na začátku příjemná oddechovka, kdy se ale všechno změní a na konci se dočkáte jistého zvratu a zrazení. Kdy je ohrožena Mer ale i Cal a mnoho dalších lidí.

Tuto knihu jsem začala číst po knize Půlnoční koruna, asi proto jsem od tohoto děje očekávala něco taky tak akčního, skvělého a něco co mě pohltí do děje a nepustí. Bohužel jsem se toho nedočkala a tak jsem si knihu prostě jen přečetla. Emoce se dostavily až na konci příběhu, kdy se všechno změnilo a nikdo to nečekal.

Asi jen málo kdo si přečte druhý díl, ale já si ho přečtu, vždycky mě totiž zajímá, jak to všechno dopadne, kdo vyhraje a jestli bude pomsta sladká.

Ten kdo má rád fantasy bude z knihy nadšený. Doporučuji přečíst, je přece lepší si na knihu udělat svůj vlastní názor.